Yunus Emre Kurt'un MHP İl Başkanı seçilmesinin ardından ilçelerde de yeni başkanlar resmen belirlendi. Aydın Ünlü'nün il başkanlığı görevinden alınmasının ardından istifa eden MHP ilçe başkanlarının yerine Genel Merkez kararıyla yeni başkanlar atanırken İl Başkanı Kurt'un A takımı da belli oldu. Kurt'un 42 kişilik yönetiminde hayli dikkat çeken isimler vardı. Kocaeli'de tanınmış simaların da yer aldığı Yunus Emre Kurt'un A takımı şu şekilde:
Yunus Emre Kurt’un A takımı:
İl Başkanı: Yunus Emre Kurt
İl Başkan Vekili: Murat Nuru Demirbaş
İl Sekreteri: Coşkun Kaya
İl Sekreteri Yardımcısı: İlbey Büyüksökmen
İl Sekreteri Yardımcısı: Cihat Ayten
Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Koray Keskin
Teşkilat Başkan Yardımcısı: Ramazan Gür
Teşkilat Başkan Yardımcısı: Hüseyin Koşan
Teşkilat Başkan Yardımcısı: Alparslan Aktaş
Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Yasin Dükmen
Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Rahmi Ertürk
Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Semih Türeyen
Parti İçinde Eğitimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Tuğrul Öztürk
Mesleki ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Ögetay Bal
Aile ve Engellilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Filiz Kıymaz
Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Fatih Durmuş
Protokol ve Teknik İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Alper Kocaoğlu
Mali İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Üncal Seziş
Esnaf ve İş Dünyasından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Enes Emengen
Sağlık ve Sosyal Hizmetlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Yusuf Yıldırım
Sosyal Faaliyet ve Organizasyonlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Vedat Akbulut
Basın ve Sosyal Medyadan Sorumlu İl Başkanı Yardımcısı: Abdullah Bakar
İdari Amir: Süleyman Gökbayrak
Yunus Emre Kurt’un A takımı:
İl Başkanı: Yunus Emre Kurt
İl Başkan Vekili: Murat Nuru Demirbaş
İl Sekreteri: Coşkun Kaya
İl Sekreteri Yardımcısı: İlbey Büyüksökmen
İl Sekreteri Yardımcısı: Cihat Ayten
Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Koray Keskin
Teşkilat Başkan Yardımcısı: Ramazan Gür
Teşkilat Başkan Yardımcısı: Hüseyin Koşan
Teşkilat Başkan Yardımcısı: Alparslan Aktaş
Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Yasin Dükmen
Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Rahmi Ertürk
Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Semih Türeyen
Parti İçinde Eğitimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Tuğrul Öztürk
Mesleki ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Ögetay Bal
Aile ve Engellilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Filiz Kıymaz
Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Fatih Durmuş
Protokol ve Teknik İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Alper Kocaoğlu
Mali İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Üncal Seziş
Esnaf ve İş Dünyasından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Enes Emengen
Sağlık ve Sosyal Hizmetlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Yusuf Yıldırım
Sosyal Faaliyet ve Organizasyonlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Vedat Akbulut
Basın ve Sosyal Medyadan Sorumlu İl Başkanı Yardımcısı: Abdullah Bakar
İdari Amir: Süleyman Gökbayrak