Reklam

TÜGVA'dan bir yer alırlarsa iki yer vermeyen namerttir!

Büyükşehir Belediyesinin Ensar Vakfı’na tahsis ettiği tarihi Pembe Köşk’ün açılışı bugün Bilal Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirildi

TÜGVA'dan bir yer alırlarsa iki yer vermeyen namerttir!
Editör: Mavi Kocaeli
14 Ekim 2021 - 16:33
Ensar Vakfına 20 yıllığına tahsis edilen Pembe Köşk’ün bugün gerçekleştirilen açılışında, İzmit Belediyesinin geçmiş dönemlerde TÜGVA’ya 25 yıllığına tahsis ettiği öğrenci yurdu da gündeme geldi. Geçtiğimiz haftalarda da gündeme gelen tartışmalara Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da dahil olarak önemli açıklamalarda bulundu.

GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ
Konuşmasında, meclis kararı ile yurdun tahsisini gerçekleştirdiklerini ifade eden Büyükakın, “O dönemde de kamuoyunda bazı tartışmalar yapıldı. Başta İstanbul olmak üzere hizmete tahsis edilmiş çalışmalar ile ilgili kirli bir kampanya yürütülmekte. Milli manevi çalışma yapan bütün camia kirletilmeye çalışıyorlar. Bu bizim bir duruşumuzdur. Biz ne Ensar Vakfının ne de diğer hizmete adanmış vakıfların Allah rızası dışında başka bir gaye taşımadıklarını biliyoruz. Bir kez daha söylüyorum. Biz bu algı kampanyasına asla teslim olmayacağız, geri adım atmayacağız” dedi.
 
ALGIYA TESLİM OLMAYACAĞIZ
Bir kişinin işlediği suçu onun yanındakilere atamazsınız. Siz önce iddia edip daha sonra kendinizce suçlu bulup daha sonra camianın tamamını suçlu ilan edemezsiniz Ensar Vakfında çocuklara istismar yapıldı diye bir algı yapıldı. Ensar Vakfı o davaya dahil oldu. Hala benzer algıyı yapıyorlar. Biz bu algıya teslim olmayacağız. Böyle bir şey yok. Olsaydı önce biz giderdik üstüne. Suçlu cezasını buldu. 506 yıllık cezayı aldı. Akıllarda algılar kaldı.

BİR YER ALIRLARSA...
Aynı şeyi TÜGVA’nın yurtlarına sıçratmaya çalıştılar. Şehrimizde aynısını yapmaya çalışacaklar. Bir yer alırlarsa iki yer vermeyen namerttir. Burası Ensar Vakfına anasının ak sütü gibi helal olsun. Burada gençliği yetiştirecek hizmet vermezseniz bu milletin vebali boynunuzadır. Bizim maksadımız ortada. Bu bir varoluş mücadelesidir” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum