Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Taraftara müjdeli haber

Spor müsabakalarının adeta vazgeçilmeziyken, bir anda saha ve salonlardan uzaklaşmak zorunda kalan seyirciler için Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'ndan sevindiren açıklama geldi

Taraftara müjdeli haber
Editör: Mavi Kocaeli
02 Mart 2021 - 12:53
Bakan Kasapoğlu kontrollü seyircili maçların başlaması için çalışmaların tamamlanma aşamasında olduğunu duyurdu ve müjdeli son dakika haberi için tarih de verdi. İşte statlarda seyirci seslerinin yeniden yükseleceği tarih; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, normalleşme sürecinin başlayacağı mart ayıyla beraber spor camiasında akıllardaki soru olan "Seyircili maçlar ne zaman başlayacak?" sorusuna cevap verdi. Bu anlamda çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu müjdesini veren Bakan Kasapoğlu açıklamasında. Stadyumlarda kontrollü de olsa taraftar alınacağı ve alkışların, tezahüratların yeniden yükseleceği tarihi de verdi. Bakan Kasapoğlu maçlara kısmi de olsa seyirci alınmasını istediğini açıkladı. Bakan Kasapoğlu, özetle şunları söyledi: Maçlara seyirci alımı kapasitenin yüzde 10'u, 15 ya da 20'si şeklinde olabilir. Pandemi seyrine göre kulüplerimizi en hızlı şekilde taraftarlarımızla buluşturacağız. Diyelim ki 50 bin kişilik bir stat var, 5 bin kişi alınabilecek.

HES KODU ZORUNLU OLACAK
HES kodu zorunlu olacak. Localar açılabilir. Bu kararları Federasyon verecek. Taraftarlarımızı korona tedbirleri çerçevesinde sahalarla buluşturmaktan yanayız. Spor yasası ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu yeni yasayla birlikte kulüpler ve federasyonlar şeffaf olacak. Yeni yasa ile mali ve idari disiplin ve bununla birlikte sorumluluk güçlü bir şekilde olacak. Transfer yapıyor. Ne yapıyor? Borçlanıyor. Ardından başka bir transfer yapıyor. Borçları katlayarak bırakıp gidiyor. Gelen yönetici bir ton borçla işi devralıyor. Bunun önüne geçeceğiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum