Reklam

Sedat Peker'den altıncı video: Şok iddialar

Yaptığı açıklamalarla gündemi sarsan Sedat Peker, altıncı videosunu yükledi. Peker, Elazığ'da yapacağı mitingin iptal edilmesi için şu an kabinede olan bakanlardan birisinin bir yakınıyla görüştüğünü ileri sürdü. Peker, Hürriyet gazetesini bir AK Partili milletvekilin rica etmesi üzerine kendisinin bastırdığını söyledi.

Sedat Peker'den altıncı video: Şok iddialar
Editör: Mavi Kocaeli
20 Mayıs 2021 - 10:48
Organize suç örgütü yönetmek suçlamasıyla aranan Sedat Peker, altıncı videosunu yükledi. Peker, Elazığ'da yapacağı mitingi iptal etmesi için Mehmet Ağar'ın aradığını, iptal etmeyince şu an kabinede olan bakanlardan birisinin bir yakınıyla görüştüğünü iddia etti.

Peker, kendisi hakkındaki gelişmelerin fitilini ise iki gelişmenin tetiklediğini söyledi:
“Fitilin ilk ateşlenmesi Michael Rubin adında Amerikalı bir yazarın, yazdığı yazıyla oldu. ‘Sedat Peker etki alanını bu şekilde geliştirmeye devam ederse, Tayyip Erdoğan sonrasında, Tayyip Erdoğan’a ihanet etmez’ dedi. ‘PanTürkizm görüşüne sahip bu kişi bu şekilde güçlenmeye devam ederse, Tayyip Erdoğan sonrası oraya simge birinin seçilmesini sağlar. Arka perdeden de ülkeyi o yönetir’ dedi. Buna inanan ruh hastaları oldu, işin kötü yanı bizim arkadaşlarımız da gururlandılar, ‘Artık seni dünyada insanlar daha iyi anlayacak, konumunu anlayacaklar’ dediler. Dedim ki, bu tuzak, bize tuzak kurdular. Tayyip Erdoğan sonrasına kimin planı varsa bizi mahvedecekler dedim.”

Peker, "İkinci kırılma noktası Elazığ’da şehit ailelerine yaptığımız ziyarette yaşandı. O gün Mehmet Ağar beni aradı. Bugün Mehmet Ağar’ın ameliyat olduğunu öğrendim onun sonucu çıkana kadar onunla ilgili espiri yapmayacağım. Pelikancıları unutmadım ama bu ara Süslü Süleyman’a taktığım ondan bahsedeceğim" diye konuştu.

"BANA 'CHP'NİN DE MİTİNGİ VAR, ORTALIK KARIŞABİLİR' DEDİ"
Kırılma noktalarını anlatan Sedat Peker, Ağar'ın ve şu an kabinede olan bir bakanın geçmişte kendisini arayarak Elazığ Mitingini iptal etmesini istediklerini söyledi.

Peker, "Derin Mehmet bana 'Elazığ mitingini iptal eder misin? O gün orada CHP’nin de mitingi var, ortalık karışabilir' dedi. Bizim Kafkas-Karadeniz kültürümüzde şehit aileleri devlet başkanından bile önemli o nedenle iptal edemeyeceğimi söyledim. Daha sonra valilik kararıyla miting iptal edildi. İkinci kırılma noktası burası oldu. Biz tahakküm altına emir altına girecek insanlar değiliz" ifadelerini kullandı.

"AK PARTİLİ VEKİL İSTEDİ, HÜRRİYET GAZETESİNİ BEN BASTIRDIM!"
Sedat Peker, Hürriyet gazetesinin basılması için AKP'li bir milletvekilinin "Bizim gençlik kolları bu işleri bilmez" diyerek kendisinden ricacı olduğunu ve saldırıyı gerçekleştirmeye yardımcı olduğunu açıkladı. Doğan medya satışı sürecinin bu saldırı ile başladığını ileri sürdü.

Videolarda masanın üstüne koyduğu kitaplarla dikkat çeken Peker, son videosunda Yılmaz Özdil'in 'Son Cürret' isimli kitabı koydu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum