Reklam

Millet İttifakı il başkanları bir arada

Muhalefet partilerinin Kocaeli il başkanları bugün Otel Asya’da kahvaltılı bir organizasyonla bir araya geldi. 

Millet İttifakı il başkanları bir arada
Editör: Mavi Kocaeli
13 Ekim 2021 - 13:50
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Gelecek Partisi İl Başkanı Serap Çakır ve Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu’nun katıldığı programda İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız da yer aldı. Yaklaşık 2 saat süren toplantı sonrasında kısa bir açıklama yapan Şanbaz Yıldız toplantıda Kocaeli’nin sorunlarının ve ülke gündeminin konuşulduğunu ifade etti.

ÇARŞIDA SOKAKTA ÇOK NET GÖRÜLÜYOR
Şanbaz Yıldız toplantıyla ilgili olarak şunları söyledi; “Corona virüsü pandemisi her yerde olduğu gibi Kocaeli siyasetinde de verimi oldukça düşürmüştü. Can derdi her şeyin önündeydi. Yaklaşık 2 yılın ardından ülke olarak geldiğimiz durum ortada. En büyük dert geçim derdi. Adalet deseniz artık varlığından bihaber olduk. Türkiye çok büyük sıkıntılar yaşıyor. Bu sıkıntıları aşmanın tek yolu iktidar ve sistem değişikliğidir. Bir erken seçim atmosferine girdik. Bu çarşıda, sokakta çok net görülüyor. Biz de muhalefet partilerinin il başkanları olarak iletişimimizi güçlendirmek ve temel sıkıntılar noktasında ortak hareket edebilmek adına bugün kahvaltıda bir araya geldik.
 
KENTİN SORUNLARINA ÇÖZÜM DÜŞÜNÜLDÜ
Kahvaltıda hepimiz ev sahibiydik. Kocaeli’nin sorunlarını konuştuk. Kent merkezinin kış ayları başlarken nasıl bir şantiye haline getirildiğini, zaten iş yapamayan esnafın bir de çamurla uğraşmak zorunda kaldığını, elektrik ve doğalgaz faturalarındaki artışı, öğrencilerin yurt sorunlarını, akaryakıt zamlarını, döviz kurlarının uçup gitmesini konuştuk. Aslında yan yana gelen 2 vatandaş ne konuşuyorsa o konuları konuştuk. Çözüm için neler yapabileceğimizi tartıştık. Bu uzun süredir ilk defa bir araya geldiğimiz bir organizasyon oldu. Bu kentin sorunları ile dertlenen il başkanlarının bir araya gelmiş olması pek çok sorunun çözümü için önemli bir adım olacaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum