Reklam

MHP'den Hürriyet'e: Yalan söylüyorsunuz

MHP İzmit Belediye Meclis üyesi İlker Kazan, Cumhuriyet Parkı tartışmalarının ardından bir basın açıklaması yayınladı

MHP'den Hürriyet'e: Yalan söylüyorsunuz
Editör: Mavi Kocaeli
28 Eylül 2021 - 12:12
MHP İzmit Belediye Meclis üyesi İlker Kazan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Büyükşehir Belediyesinden tahsisini alamadığı Cumhuriyet Parkındaki kafenin açılışını yapmasına tepki gösterdi. 

İşte o açıklama:
“Bildiğiniz üzere İzmitli hemşerilerim sizi “İzmit’i yönetin bizleri yani Cumhur İttifakı’nı denetleyin” diyerek seçimini yaptı ve bu koltuklara layık gördü. Hepsine teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.
Bizler de görevini layıkıyla yapmaya çalışıp bu koltukların hakkını vermek üzere mahalle mahalle
Köy köy gezerek vatandaşlarımıza gösteriyor kendilerine anlatıyoruz.
Sizlerin de bildiği üzere eksikleri söylemekle kalmıyor halkımıza kazanımlar sağlamak adına önergelerimizle fikirler ve projeler sunuyoruz. Meclisimize gelen gündemlerinizin %100 oranında halkımızın yararına olanları hepsini Cumhur İttifakı olarak kabul ediyoruz.
 
1 TL BİZ YAPTIK
Verdiğimiz kazanımlara örnekler vermek gerekirse düğün salonlarını halkımıza 1 TL biz yaptık, reklamını ben yaptım diye siz yaptınız. Köylümüzün kaybedilmiş haklarını geri kazanmaları adına vermiş olduğumuz önergeyi yoğun ısrarlarınıza rağmen geçirerek Büyükşehir’e gönderdik. İzmit’in tanıtımı için proje ürettik meclisten geçirdik 2 sene geçti sizi bekliyoruz. Gerçi boş duvara ödediğimiz 85 bin TL ile başlanabilirdi ama başlayamadık. Acısu yolunun bakımının yapılmasını önergeyi biz verdik. “Biz asfaltladık” diye reklamını siz yaptınız. Yenişehir Mahallesinin yollarının bakımının yapılması için önergeyi biz verdik sizler biz yaptık diye reklamını yine siz yaptınız.

YALANLARLA
Fakat size vermiş olduğumuz destekleri siz kötüye kullanıp vatandaşlarımıza attığınız yalan ve bizleri karalayan mesajlarla siyasi ayrımcılıkla suçluyorsunuz.
Nasıl bir ayrımcılık yapıyoruz acaba?
Gülümse Kafe’deki kiracıyı çıkarıp ruhsat bile almadan içini bitirmeden genel başkanlar düzeyinde açtırdınız biz mi “açtırmayın” dedik
 
BİZ Mİ ENGELLEDİK?
Kar yağdığında Bayraktar’a köyüne biz mi göndermedik oraya gitmeyip de Çayırova’daki işçilere grevde yanlarına seçim çalışması gibi gitmenizi de bizim üzerimize atacaksınız? Lütfen rica ediyorum geldiğinizden bu yana sürekli “engelliyorlar siyasi ayrımcılık” diyorsunuz; “Cedit’i yapacağım” dediniz biz mi engelledik? “Teleferiği yapacağım” dediniz biz mi engelledik? 7 aydır verilmeyen önerge cevabını vermenizi biz mi engelledik?
Boş duvara yıllık 85 bin TL’ye kiralayıp baroya ücretsiz verdiniz biz mi engelledik? KİPTAŞ’ın reklamını yaptınız biz mi engelledik? 61 yaşındaki partilinizi işe almanızı biz mi engelledik? Karamürsel’de, Kandıra’da taksicilerin araçlarını ilaçladınız biz mi engelledik? Nebihocalar köyünde kazı yaptınız ne kazısı olduğu da belli değil biz mi engelledik? Yeşilova mahalle konağının yapımına biz söyleyene kadar yapılmamasını biz mi engelledik? Gölkay parktaki kiracıyı çıkarıp 2 senedir atıl vaziyette ve devletimizin halkımızın mallarını açık ve korumasız halde yağmur çamur altında biz mi tutuyoruz?

BERDUŞ YATAĞINA KİM DÖNDÜRDÜ?
Cumhuriyet Parkı’nı 2 senedir boş bırakıp berduş yatağına biz mi döndürdük? Bizlere gelen şikayetleri Cumhur İttifakı olarak ciddiye alıp Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın “ben vatandaşımın isteğini yapıp orayı güzelleştireceğim” deyinceye kadar neredeydiniz? Amiyane tabirle gasp etmeye kalkıp yalan bir SMS mesajıyla halkımıza bizi kötü göstermeye çalışıyorsunuz. Bir de kendinize suç ortağı olarak ruhsatsız yerleri genel başkanlarınıza gasp ettiğiniz yerleri genel başkan yardımcılarınıza açtırıyorsunuz?

BOŞ DUVARA 85 BİN TL
Ben de halkımızın önünde soruyorum “Reklamlarınıza harcadığınız para ile örnek olarak boş duvara verilen 85 bin TL ile kaç tane magnet yapabilirdik?”
Ya da İzmit’in girişindeki bundan 3-4 ay önce mecliste halkımıza sorarak yapacağım diye söz verdiğiniz minyatürlerin bakımını yapamaz mıydık? Yahya Kaptan’da vatandaşları ısıran köpekleri rehabilite edemez miydiniz?

İŞÇİ KIYIMLARI
Sizler seçilmeden önce “kimseyi işten çıkarmayacağım” diye beyanat verip sonra işçileri çıkartıp mahkeme kararıyla dönen işçiler için belediyemizi uğrattığınız zararla yapamaz mıydınız?
Yapamadıklarınızı bizim üzerimize atıp Halkımızın önüne iftiralarla bizleri suçlu kendinizi mağdur göstermeyin. Siz kaldırabilirsiniz ama biz bunları hak etmiyoruz. Siz bu sözlerinizle kul hakkına giriyorsunuz. Attığınız mesajlardaki yalan ve karalayan mesajlarınıza son vermenizi onun yerine vermiş olduğumuz önergelerin cevaplarını vermenizi geçen önergelerimizin uygulamaya konulmasını ve halkımızı kandırmamanızı sizden önemle rica ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum