Kocaeli'de vaka sayıları hızlı artıyor

Özellikle Delta ve Mu gibi varyantların toplumda baskın hale gelmesiyle yayılımı hızlanan Koronavirüs salgını, ilimizde de son derece yoğun durumda.

Kocaeli'de vaka sayıları hızlı artıyor
Editör: Mavi Kocaeli
20 Ekim 2021 - 12:52
Bilhassa son 3 haftadır ciddi bir yükselişin gözlemlediği Koronavirüs salgınında yoğunluk haritası da güncellendi. Güncellenen yoğunluk haritasında, ilimizde tüm ilçelerin kırmızı renge döndüğü gözlemlenirken 8 ilçede ise baskın şekilde arttığı gözlendi.

ARTIŞ YAŞANDI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçtiğimiz gün açıkladığı haftalık 100 binde vaka oranlarında da artış yaşandı. Bakan Koca'nın açıkladığı tabloya göre, 25 Eylül-1 Ekim tablosunda 374,86 olarak açıklanan vaka yoğunluğu son açıklanan 2-8 Ekim tablosunda ise bu sayı 413,92'ye yükseldi. Bir önceki haftaya göre yüzde 35,8 artan Koronavirüs yoğunluğu "Hayat Eve Sığar" uygulamasından erişilebilen yoğunluk haritasında da kolaylıkla gözlemlenebiliyor.

KIRMIZI RENKLE KAPLANDI
Son iki haftadan bu yana vaka yoğunluğunda ciddi artışın yaşandığı ilimizde bütün ilçelerde artış gözlemlenmesinin yanı sıra İzmit, Derince, Gölcük, Başiskele, Kartepe, Çayırova, Darıca ve Dilovası olmak üzere 8 ilçede baskın şekilde artış gözlemlendi. Haritanın neredeyse tamamının "Çok yüksek riskli" anlamına gelen kırmızı renkle kaplandığının rahatlıkla görülebilmesinin yanı sıra son açıklanan rakamlara göre ilimizde haftalık vaka sayısı yaklaşık 8 bin 278, seyrederken günlük ortalama vaka sayısı ise 1182 kişi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum