Reklam
Reklam

Kanser hastalarına ücretsiz psikolojik destek

Halkın en zor anlarında dahi her daim yanında olan İzmit Belediyesi kanserle mücadele eden hasta ve hasta yakınlarına psikolojik destek vermek için kolları sıvadı. Destek almak isteyen İzmitliler randevu alarak ücretsiz psikolog hizmetinden yararlanabilecek

Kanser hastalarına ücretsiz psikolojik destek
Editör: Mavi Kocaeli
07 Nisan 2021 - 15:20
Halkın kanser ve kanserden korunma konusunda farkındalığını artırmak için her yıl 1-7 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.  İzmit Belediyesi ‘Ulusal Kanser Haftası’ etkinlikleri kapsamında kanser hastaları ve yakınlarına yönelik ücretsiz psikolojik destek hizmeti vereceğini duyurdu. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı psikologlar Betül Bulut ve Kerim Alp hazırladıkları video ile kanserle mücadele eden herkesi randevu alarak görüşmeye davet etti.

TAMAMEN ÜCRETSİZ
Psikolog Bulut, “Kansere yakalanan kişi ve çevresi oldukça zor süreçten geçiyor. Bu süreçte fiziksel etkiler kadar psikolojik etkilerin de önemli olduğunu biliyoruz. Destek olmaya hazırız” dedi. Kanser hastalarına ve yakınlarına seslenen psikolog İlter ise “1-7 Nisan Kanser Haftası’nda bu hastalıkla mücadele eden tüm vatandaşlarımızın yanınızdayız. 311 60 30 numaralı hattan randevu alarak ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirler” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum