İzmit Belediyesi'nden kovulan Ahmet Hazer'in ablası konuştu: "Hürriyet, ailemizi çok üzdü!"

İzmit Belediyesi'nde işten çıkartılan Ahmet Hazer, sosyal medya hesabından Başkan Hürriyet’in WhatsApp yazışmalarını paylaşınca ortalık karışmıştı. Yaşanan tartışmaya Ahmet Hazer’in ablası olan yerel seçimde belediye meclis üyesi aday adayı Selin Hazer de karıştı. Abla Hazer açıklama yaparak Başkan Hürriyet’in kendisini ve ailesini çok üzdüğünü söyledi.

İzmit Belediyesi'nden kovulan Ahmet Hazer'in ablası konuştu: "Hürriyet, ailemizi çok üzdü!"
Editör: Mavi Kocaeli
26 Ağustos 2021 - 14:37
İşten atılan Ahmet Hazer Başkan Hürriyet’in basın yayın grubu WhatsApp yazışmalarını kendi sosyal medyasında paylaştı. Yaşanan bu tartışmaya Ahmet Hazer’in ablası, 31 Mart yerel seçiminde CHP’den belediye meclis aday adayı olan Selin Hazer de katıldı. Abla Hazer yaptığı açıklamada kardeşinin yaptıklarını doğru bulmadığını fakat Başkan Hürriyet’in de yaptıklarının ailesini derinden üzdüğünü söyledi.

GİRİŞİMÇİ MİMARIM
31 Mart yerel seçimde CHP’den belediye meclis aday adayı olan mimar Selin Hazer, kendisi üzerinden başlayan tartışmanın ardından sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Ben Selin Hazer. İzmit doğumluyum. Hayat mücadelesi veren genç mimarlardan biriyim. Test kitapları ve projeler arasında geçen bir süreçten sonra iş hayatına atıldım ve kendimi İzmit’te girişimci mimar olarak buldum.25 yaşında bir çok milletvekili, belediye başkanları ve şehrin önemli isimleriyle bir araya gelip sohbet etme ve hatta fotoğraf çekilme imkânım oldu. Bu, akranlarım hala üniversite bitirmek için çabalarken benim için gurur vericiydi.

ŞOK YAŞIYORUM
Gel gelelim siyaset girişimime… 26 yaşımda CHP’den Belediye Meclis Üyesi adayı oldum. Listenin 24’ncü sırasında kendime yer buldum. Fatma Başkanın aday olduğunu duyduğumda hem başarılı bir kadın hem vekil bir kişilik olduğundan kendimi yakın hissettim. Zaten İzmir’de okumam ve sebebi ile gelen bir CHP, altı ok; Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Laiklik, Milliyetçilik, Devletçilik ve İnkılapçılık hayranı olan biri olarak CHP örgütüne girmem çok ani ve hızlı oldu. Seçim dönemi de hakkımda birçok ileri geri yazılar haberler yapılmaya başlandı. Şoktaydım. 24. sırada olan bir adaya neden bu kadar çok yükleniliyordu?

ÇOK ÜZÜLDÜM AMA SUSTUM
Gençtim, üzüldüm, sustum. Yapılan haberler bir döneme kadar yeriydi. Aslında partideki büyüklerimin beni partiye kattıkları için mutlu olmalarını isterdim. İzmitliyim; İzmitlilere hitap edebilirim. Gencim; gençlere hitap edebilirim. Kadınım; kadınlara hitap edebilirim. Mimarım; mimarlara ve akademik insanlara hitap edebilirim. Sağ görüşlü insanlara hitap edebilirim. Sol görüşlü insanlara hitap edebilirim. Birçok kesimden oy çekebilecek olmama rağmen bir süre itildim?

CHP’LİLER BENİ SÜREKLİ İTTİ
Çalışma azmimi ve hırsımı gören basın, bu kız çok çalışıyor. “CHP’nin Selin’i var dedi” yine itildim. Ben bu süreçleri yaşarken erkek kardeşim AKP’nin yönetimindeki İzmit Belediyesi’nde çalışıyordu. O zaman da demiştim yine diyorum belediyelerde herkes çalışabilir AKP yönetiminde sadece AKP’liler çalışacak diye bir şey yok. Varsa bana söyleyin bilelim. Ona göre iş arayalım.

AİLECE ÇOK ÇALIŞTIK
CHP Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığım açıklanır açıklanmaz AKP’li İzmit Belediyesi erkek kardeşimin işine son verdi. Ve biz ailecek çok üzüldük. Fatma Başkanın yanına gittim hiç unutmuyorum köyde seçim çalışması yaparken bir fırsatını buldum ve kendisini erkek kardeşimin işine son verildiğini söyledim. Benim yüzünden işten çıkarıldı. “Başkanım haber yaptıralım mı bu olayı?” dedim. “Hayır, Selin dedi. İnsanları ürkütmeyelim. Başkan seçilirsem kardeşini işe geri alacağım dedi. Ben de Fatma Başkana ve seçim çalışmalarına zarar vermemek için sustum. Daha çok hırslandık ve ailece seçim için çalıştık. 15 yıl sonra CHP İzmit’te belediyeyi kazandı. Ne mutlu bize…

CANLA BAŞLA ÇALIŞTI
Başkan hürriyet seçimi kazandı ve bana verdiği sözünü tuttu, kardeşimi işe geri aldı. Çok sevindik. O da canla başla çalıştı. Aldığı her kuruş alın teridir. Korona döneminde bile herkes evinden haber yazarken o sahadaydı. Zor günler. Ben hiç bir zaman belediye kanadında olmadım. Sahada ve partimin yanındaydım. Ne olduysa kardeşimin işine geçen hafta son verildi. Keşke ve keşke ailecek çalışmış emekçiler olarak bu işten çıkarılma olayları ve sebepleri benimle bizimle paylaşılsaydı. Kol kırılır yen içinde kalır. Keşke bilseydik olanları, belki elimizden bir şey gelirdi. Gereken neyse onu yapardık.

KARDEŞİM DE YANLIŞ YAPTI
İşten çıkartılma olayı kardeşimi ve ailemi çok üzdü. Kardeşimin sosyal medyasındaki paylaşımlarını yanlış buluyorum. Öfke anıyla yazdığı, kırılmış gençlik gururu ile yazdığı üzücü şeylerdir. Keşke böyle olmasaydı. Ben onun adına Fatma Başkan’dan ve bu olaylar zincirinde üzdüğü tüm partililerimden özür diliyorum. Ülkemdeki, partimdeki tüm iyi insanları seviyorum Ülkeye bir çivi çakmış herkes benim memleketlimdir ve CHP gönüllüsü, yoldaşı olarak sevmeye devam edeceğim.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum