Reklam

İnternet dolandırıcıları yakalandı!

İnternet dolandırıcıları yakalandı!
Editör: Mavi Kocaeli
16 Eylül 2020 - 09:29

Edinilen bilgiye göre Körfez ilçesinde ikamet eden bir vatandaş, internet üzerinden dolandırıldığını söylerek Emniyet Müdürlüğüne başvurdu. Yapılan şikayet sonrası başlatılan çalışmalarda bulunan Kocaeli İl Emniyet Siber Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, vatandaşın birden fazla kişi tarafından kurulan örgütlü bir çete tarafından dolandırıldığını tespit etti.

TESPİT EDİLDİ
Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, yapmış oldukları araştırmalar sonucu Körfez ilçesindeki vatandaşı dolandıran kişilerin, Bursa, Çanakkale, Kocaeli ve Van illerinde de aynı yöntemle 8 farklı dolandırıcılık olayını gerçekleştirdiklerini tespit etti.

TUTUKLANDILAR
Elde edilen deliller doğrultusunda 14 Eylül 2020 günü İstanbul ilinde düzenlenen operasyonla 4 şüpheli de yakalanarak gözaltına alındı. İstanbul'da yakalanan ve Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne getirilen şüpheliler, tamamlanan işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesine sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden A.D.A, M.G, E.Ç. ve L.Ç, tutuklanarak cezaevine gönderildi

YORUMLAR

  • 0 Yorum