Gebze'deki KYK Yurtları öğrenci kabulüne başladı!

Gebze'de güçlendirme çalışmaları tamamlanan KYK Yurtları, öğrenci kabulüne başladı...

Gebze'deki KYK Yurtları öğrenci kabulüne başladı!
Editör: Mavi Kocaeli
24 Eylül 2021 - 11:47
Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, 2021 yılının ilk aylarında Gençlik ve Spor Bakanlığınca Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu hizmet binalarında yapılmaya başlanan güçlendirme çalışmaları neticesinde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait Muallimköy’de bulunan Öğrenci Yurt Binasında tamamlanan güçlendirme çalışmalarını yerinde inceledi.
 ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI
Ziyarette yaptığı açıklamada Kaymakam Güler; “Bu konu bizim için çok önemliydi zaman zaman basında haber konusu olmuştu. Bizlerin, yurt müdürümüzün takibi sonucunda Bakanlığımız ödeneğini ayırıp acil olarak ihalesini yaptı. Bakanlığımıza çok teşekkür ederiz. Daha önce Yurt Binalarındaki güçlendirme çalışmalarının 2021-2022 eğitim öğretim dönemine, Eylül ayına yetiştirilmesini planlanıyoruz demiştik ve 7 aylık süren çalışmalar sonucu  yeni eğitim ve öğretim döneminde güçlendirme çalışmaları tamamlanmıştır.  Üniversite öğrencilerimizin  sağlıklı ve daha güvenli bir ortamda eğitim alabilmeleri için  çalışmaları titizlikle takip ediyoruz” dedi.
 YURTLARA KABUL BAŞLADI
24 Eylül tarihinden itibaren öğrencilerin yurda kabul edildiğini söyleyen Kaymakam Mustafa Güler, inşaat çalışmalarının tamamen bitirildiğini, birkaç gün içerisinde temizlik çalışmaları ve donanım eksikliklerinin de tamamlanacağını, çocuklarımızın huzurlu, güvenle kalabileceği yurt binalarının olduğunu belirtti. Kaymakam Güler, “Kalacak yeri olmayan öğrencilerimiz içinde görüşmeler yapıyoruz. Çözülmesi için her türlü gayreti sarf ediyoruz, inşallah çocuklarımıza yeni kalacak yerler için çözüm üretiriz” dedi.
 Gebze Muallimköy Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü olarak göreve başlayan Mustafa Bilgiç’e de hayırlı olsun temennisinde bulunan Kaymakam Güler, yeni görevinde başarılar diledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum