Gebze'de Muhtarlar günü kutlandı!

19 Ekim Muhtarlar Günü, Gebze’de kutlandı.

Gebze'de Muhtarlar günü kutlandı!
Editör: Mavi Kocaeli
19 Ekim 2021 - 14:46
15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda bulunan Gebze Belediyesi Hizmet Binası önünde gerçekleşen programa;  Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, Gebze Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri Nadir Yıldırım, Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Gebze Müftüsü Selçuk Kılıçbay, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, AK Parti Gebze ve MHP Gebze ilçe yöneticileri, Gebze Muhtarlar Derneği Başkanvekili Musa Uslu ile Gebze’de görev yapan muhtarlar katılım gösterdi.
MUHTARLARLA KAHVALTI
Öte yandan muhtarlar günü dolayısıyla ilçe protokolü muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.  Güzide Restoranında gerçekleştirilen programa; Kaymakam Mustafa Güler, Belediye Başkan Yardımcıları Selamet Güner ve  Dursun Ali  Arslan ve mahalle muhtarları katıldı.
ÖNEMLİ GÖREVİ YERİNE GETİRİYORSUNUZ
Kaymakam Güler, programda yaptığı konuşmada, “Muhtarlar Günü’ vesilesiyle düzenlediğimiz bu kahvaltı programında sizlerle bir arada olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyor hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Bugün 19 Ekim muhtarlar günü tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü tebrik ediyorum. Vatana millete hizmet etmekte kendilerine muvaffakiyetler diliyorum. Seçimle iş başına gelen vatandaşlarla doğrudan doğruya muhatap olan, mahalle sakinlerimizin ulaştığı ilk kapı kıymetli muhtarlarımız. Vatandaşlarımızın dertlerine, tasalarına, sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olan, beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynayan muhtarlarımız bizler için kıymetlidir. Çünkü sizler; mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla Belediye Başkanlığı ile ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektesiniz.
KAYMAKAM GÜLER TEŞEKKÜR ETTİ
Muhtarlarımız ne kadar kapılarını vatandaşlara açarlarsa vatandaşlarımızla iyi olurlarsa sorunları iletmede ne kadar başarılı olurlarsa bizim de hizmet vermekte ki başarımız o kadar artar. Sizlerin mesaî mefhumuna bağlı olmaksızın haftanın yedi günü, günün yirmi dört saati görevinizin başında ve halkımızla içli dışlı olduğunuzu biliyoruz. Ben muhtarlarımıza yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ebediyete intikal etmiş muhtarlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, tüm muhtarlarımızın tekrar 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, hayırlı ve başarılı görevler diliyorum hepinize saygı ve selâmlarımı sunuyorum” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum