Eltemur Kardeşler "Yasak Aşk" skandalı sonrası Milli Takımı bıraktı!

Kocaeli Gölcüklü Milli Karatecilerimiz Erman-Eda Eltemur kardeşler, Milli Formayı Türkiye karate Federasyonu’na tepki olarak bırakma kararı aldı.

Eltemur Kardeşler "Yasak Aşk" skandalı sonrası Milli Takımı bıraktı!
Editör: Mavi Kocaeli
17 Eylül 2021 - 16:01 - Güncelleme: 17 Eylül 2021 - 16:35
Tokyo 2020 Olimpiyatları öncesi, A Milli Takımda skandal bir olay yaşandı. Tokyo Olimpiyatları eleme sürecinde Milli Takımda yer alan Milli Sporcumuz Erman Eltemur’un kendisi gibi Milli Sporcu olan eski eşi Dilara Bozan’ın, yine evli olan A Milli Takım sporcusu Ali Sofuoğlu ilişki yaşadığı ortaya çıktı. O tarihlerde ikisi de evli olan iki sporcunun yasak aşkını, Milli Takım masörü ortaya çıkardı. Konuyu TKF’ye ileten Masör’ün dilekçesi Olimpiyat öncesi üstü örtülerek kapatıldı. Olimpiyat sonrası skandal ortaya çıktı ve yer yerinden oynadı.
TKF’DEN SKANDAL KARAR
Skandal olay ortaya çıkmadan önce geçimsizlik nedeniyle Dilara Bozan’dan boşanan Milli Sporcumuz Erman Eltemur, vahim olayı öğrendiğinde adeta şoke oldu. Eltemur, söz konusu olayla ilgili dilekçe vererek TKF’den talepte bulundu. Ancak Eltemur, ikinci şoku aldığı cevapla yaşadı. Skandalın göbeğindeki Federasyon Eltemur’un başvurusunu reddetti. Bu ikinci skandal üzerine Milli Karateci Erman Eltemur ve kardeşi Eda Eltemur Milli takımdaki sporculuk kariyerlerini noktaladıklarını açıkladılar.
ADALETSİZLİĞİN EN BÜYÜĞÜ ADİL OLMAYIP ADİL GİBİ GÖRÜNMEKTİR
Eltemur, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2007 Yılından bu yana ülkemi uluslararası Avrupa, Dünya Şampiyonası, Akdeniz,Avrupa ve İslam oyunları gibi arenalarda başarıyla temsil etmiş bütün alanlarda kilosunda madalyası olan bir sporcuyum.Aynı şekilde kız kardeşim Eda Eltemur da yarıştığı Avrupa,Dünya Şampiyonası ve Akdeniz,İslam oyunları arenalarında madalya sahibi olan uzun yıllardır milli takımı temsil eden başarılı bir sporcudur.Yaklaşık 1.5 ay önce mağdur olarak başlattığım haklı davamda Karate Federasyonu tarafından bütün iddialarım,delil belge,milli takımdaki bütün sporcu arkadaşlarımın dilekçeleri ve görgü tanığının olmasına rağmen geçersiz sayılarak şikayetim reddedilmiştir. Bu şekilde ahlak dışı durumlara hitap eden ve bunları savunan kararların verildiği Karate Milli takımını daha fazla temsil etmek istemiyoruz. Kardeşim Eda ile birlikte Milli takımı bırakma kararı aldığımızı bildirmek istiyorum.Bizim bu günlere gelmemizde en büyük dayanağımız hocam aynı zamanda babam olan Şener Eltemur’a,bu süreçte beni destekleyen tüm dost,arkadaş ve hocalarıma üzerimde emeği olan herkese teşekkür eder saygılar sunarım. (ADALETSİZLİĞİN EN BÜYÜĞÜ ADİL OLMAYIP ADİL GİBİ GÖRÜNMEKTİR.)
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ESAD BAŞKAN OLSA
    2 ay önce
    KARATE FEDARASYONUNA YAKIŞMADI YANİ. OLAY ÇOK AÇIK VE NET OLAYI GÖZÜ İLE GÖREN VAR. DİYELİM Kİ OLAYA KARIŞAN İKİ KİŞİ İNKAR ETTİ. İKİSİNİNDE KARISI VE KOCASI KAPTA İKEN BU OLAYI GERÇEKLEŞTİREN ŞAHISLAR ( KADIN VE ERKEK) (ATEŞLE-BARUT ) NEDEN YANAN YANALAR. BUNU HİÇ BİR ŞEKİLDE İZAH EDEMEZLER. FEDARASYON ÖNCE TEPKİSİ KALDIĞI İÇİN SONRADA BAŞLARI AĞRIMASIN KOLTUĞUMUZU KORUYALIM DİYE SORUŞTURMAYA GEREK YOKTUR DEYİP OLAYI KAPATMAYA GİTMİŞTİR. HİÇ YAKIŞMADI. SORUŞTURMAYA GEREK YOK DİYENLER KARISI İLE BİRİNİN BİR ODADA BÖYLE BİR TARAFDINDAN GÖRÜLZSE AMAN BOŞ VER CANIM SORUŞTURMAYA GEREK YOK DİYEBİLİRLERMİ