Doğan ve Güneş'ten vaka uyarısı!

Darıca’da artış gösteren Korona Virüs vakaları üzerine Darıca İlçe Sağlık Müdürü Ulaş Doğan ve Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Mustafa Güneş sosyal medya hesaplarından ortak uyarılarda bulundu.

Doğan ve Güneş'ten vaka uyarısı!
Editör: Mavi Kocaeli
06 Kasım 2020 - 10:44 - Güncelleme: 06 Kasım 2020 - 11:20
Darıcalılardan ev ziyaretlerini askıya almalarını ve tedbirlerini artırmalarını isteyen Doğan ve Güneş, aksi takdirde telafi edilemeyecek sonuçların doğacağını belirttiler. Doğan ve Güneş, açıklamalarında şu ifadeleri kullandılar: “Son dönemlerde ilimizde ve ilçemizde korona virüs vaka artışı tekrar tırmanışa geçmiş bulunmaktadır. Bölgemizde bu artışı incelediğimizde aile içi ziyaretlerin çok ve ciddi ve önemli bir neden olduğunu görüyoruz. Yapılan tüm uyarılara rağmen akraba, eş dost ziyaretlerindeki artış devam etmektedir. Kapalı alanlarda ve yeterli havalandırma koşulları sağlanmadan, maske ve sosyal mesafeye dikkat edilmeden yapılan bu ziyaretler, hanımlar arasında yapılan sosyal amaçlı gün programları, ilimiz ve özellikle bölgemizde şu an en büyük bulaş nedenini oluşturmaktadır. Virüsü maalesef sevdiklerimize, elimizle götürüp teslim edip onların hastane yataklarına, yoğun bakımlara mahkûm olmalarına ve hatta ölümlerine neden olmaktayız.  

KURALLARA UYMAZSAK NE OLUR?
Kurallara uymadığımız takdirde;
 -Havaların da soğuması ile gribal enfeksiyonların artışıyla birlikte bulaşma gücü artacak ve kendine rahat yayılım alanı bulacak korona virüsü durdurmamız zor olacaktır. 
-Vaka artışlarının sokağa çıkma yasağını getireceği bunun da kontrollü sosyal hayatla kazandığımız özgürlüğümüzü sonlandıracağı 
- Son çıkan genelgedeki kısıtlamalarla işyerlerinin en geç onda kapanması gerektiği belirtilmiştir. Bu vaka artışlarının devam etmesi durumunda işyerlerinin kapanacağı, bunun ekmek kapımızın kapanması anlamına geldiği ve bu durum  devam ettiği sürece bazı işyerlerinin kapanmasına gidebileceğine işarettir. 

AİLE İÇİ ZİYARETLERİ SONLANDIRALIM
Lütfen tedbirlerimizi gevşetmeyelim. Aile içi ziyaretlerimizi sonlandıralım. Maske, mesafe ve el temizliği kurallarına uyalım. Mümkün olduğu kadar kapalı alanlarda kalabalıklarla bir araya gelmeyelim, gelmeyelim ki bu kış mevsimi daha fazla insanımızı, sevdiklerimizi hastalanmadan ve hayatını kaybetmeden geçirelim.  Doğru olmayan seçimlerimizin, sonradan çok pişman olacağımız geri dönüşümü olmayan kötü sonuçlarının olacağını unutmayalım. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum