Dilovası'nda cemaate bilgi verildi

Dilovası İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Polat, Dilovası Merkez Yeni Camii ‘de vatandaşlara Normalleşme Sürecinde Covıd-19 hastalığına karşı ‘Maske - Sosyal Mesafe – Temizlik’ hakkında bilgilendirme amaçlı faydalı olacak bir eğitim gerçekleştirdi.

Dilovası'nda cemaate bilgi verildi
Editör: Mavi Kocaeli
05 Ekim 2020 - 15:14
Ömür KAVRAN-Cami ve Mescitlerde cemaatle ibadet edilmesi hususunda vatandaşlara şu bilgiler verdi: Temizliğe her zamankinden fazla özen gösterilmeli,  Cami ve mescit girişlerinde ve cami/ibadet alanı olarak belirlenen yerlere girecek herkesin ellerini mutlaka dezenfekte etmesi sağlanmalı. 

Cami ve mescit girişlerinde ve cami/ibadet alanı olarak belirlenen yerlere girecek herkesin ellerini mutlaka dezenfekte etmesi sağlanmalı, Cemaatle namaz kılacak herkesin tıbbi bez maske kullanması zorunlu olmalı, maskesi olmayan kişi/kişilerin cemaatle namaz kılmasına müsaade edilmemeli, Cami ve mescit içinde bireysel namaz kılacakların da maske takması zorunlu olmalı. Cami ve mescitlere gelecek kişilerin yanlarında şahsi seccadelerini getirmeleri sağlanmalı veya imkanlar dahilinde müftülükler tarafından tek kullanımlık seccade temin edilerek kullanıma sunulmalı.
​​​​​​​

Cami ve mescitlerde sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde cemaatle namaz kılınabilmesi için birer metre mesafe olacak şekilde zeminde işaretleme yapılmalı, Koronavirüsle ilgili alınacak tedbirler kapsamında uyarıcı afişler asılmalı. Sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında olan vatandaşlar ile hastalık belirtileri taşıyanlara evlerinde kalmaları konusunda gerekli uyarı ve bilgilendirmeler yapılmalıdır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum