Reklam

Devlet Hastanesi Çayırova'yı gerdi!

Çayırova Belediyesi Aralık ayı Olağan Meclis toplantısı Bünyamin Çiftçi Başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında iki gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Devlet Hastanesi Çayırova'yı gerdi!
Editör: Mavi Kocaeli
01 Aralık 2020 - 16:06
Ömür Kavran-Toplantının açılışında söz alan Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, pandemi sürecinde tedbirleri artırdıklarını ifade ederek, “Salgın sürecinde mücadelemiz devam ediyor. Kurumlar olarak üst düzeyde gereken önlemleri aldık, ilgili çalışmalar yapılıyor. Yerel yönetimler olarak halkımızın en az düzeyde etkilenmesi için gerekli önlemleri aldık. Bizden tedarik isteyen kurumlarımıza gereken desteği veriyoruz. Dezenfekte edilmesi gereken kamu kurumlarını dezenfekte ediyor, karantina süreci yaşayan vatandaşların bulundukları ortamı dezenfekte ediyor, testleri pozitif çıkanlar Belediye olarak arıyor ve ihtiyaçlarını soruyoruz.”dedi.  

YANLIŞ BİLGİLERE İTİBAR ETMEYİN
İlçeye yapılacak Devlet Hastanesiyle ilgili konuşan Başkan Bünyamin Çiftçi muhalefetin bu konuda itibarsızlaştırma çalışması olduğuna değinerek, süreci anlattı. Çiftçi, “Çayırova Devlet hastanesiyle ilgili olumlu gelişmeyi kamuoyuyla paylaştık. Hastane konusunda vatandaşın talebi ilk yerin uygun olmadığı yönündeydi, Bakanlıktan talepte bulunduk, bizden alternatif yer istendi, üç tane yer önerdik. Mevcut yeri kabul ettiler ve hızlı bir şekilde yerin tahsissi yapıldı. Sürecin hızlanması adına eski yerle alakalı proje olup olmadığını sorduk, Bakanlık da eskiye dair proje olmadığını ifade etti. Etüt çalışmalarını yaparak 6 ay zaman kazandık, yoğun bir mesai sonucu Bakanlık Şubat için ihale karar aldı, Haziran’da inşaatın başlayacağını bildirdi. Kamuoyunu yanlış bilgilendirme ve itibarsızlaştırmaya dair yanlış yönlendirmeler var, bunlara itibar etmeyin. Bizi izlemeye devam edin, Çayırova’ya değer katacak projeler yapacağız. Önümüzde ki sene de Kent Meydanı çalışması başlayacak. Çayırova’ya yeşil alan kazandıracak bir çalışma yaptık, bu konu Büyükşehir Meclisi’nden geçti ve 80 dönüm yeşil alan kazandırdık. Biz işlerimizi aceleye getirmiyoruz, yerinde ve zamanında yatırım yapmaya çalışıyoruz.”diye konuştu. 

HASTANE 3 YILDIR YAPILMADI, SADECE TABELA VAR
CHP Grup Sözcüsü Halis Koç konuşmasında Başkan Çiftçi’nin Hastane açıklamasına cevap vererek iktidarın 3 yıldır yalan söylediğini ileri sürdü. Hastane temelinin geçmiş beyanlarda 2017’de atılacağını hatırlatan Koç, yalan konuşulduğunu iddia ederek, “Biz Hastane yapılmasına karşı değiliz, mecliste destek verdik. Siz bizi inandıramamışsınız demektir. 2017 yılında Bakan düzeyinde bilboardlarda hastane hayırlı olsun afişleri var. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer. Bu muhalefeti bir kere kandırdınız. 2017’de olacak dediniz, 2020 bitiyor sadece tabela var. 3 senedir yalan söylediğiniz için bu muhalefet ne zaman temel atılırsa o zaman inanacak bu projeye.”dedi.  
Halis Koç’un açıklamasına belgeyle cevap veren Başkan Çiftçi, CHP’nin basında yaptığı açıklamalara da tepki göstererek, “Hastane konusunda birileri hayal bile demezken 18 sene boyunca Türkiye’ye adeta yapılamayacak denilen hizmetleri yaptık. Siz yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz. Basına verdiğiniz demeçte eski hastane yeri ve projeyi iptal ettiğimi söylediniz, yer değişikliği benim değil hakkımın talebi. Biz milletle hareket ediyoruz, siz kiminle hareket ediyorsunuz bilmiyorum. Siz bu zamana kadar beni hastaneyle ilgili ne yaptın diye eleştiriyordunuz, şimdi haddini bil bu Bakanlığın yatırımdır diyorsunuz. Hangi beyanatınızın arkasında duracaksınız? Bu konuda belge istediniz, o da elimizde. Siz konuşuyorsunuz, biz yapıyoruz.”diye cevap verdi.  

KOÇ’TAN YARDIM ÇAĞRISI
Pandemi sürecinde mağdur olanlara değinerek, yardım kampanyası çağrısında bulunan CHP’li Halis Koç konuşmasında, “Pandemi sürecinde Çayırova kırmızı alarm veriyor. Belediyemizin bu konuda ne gibi çalışmaları var bilgi verirse seviniriz. Belediye bu dönemde kampanya düzenlemesi, bir çorbada sizin tuzunuz bulunsun demesini isteriz. Birlikte bu sürece destek verelim. Maddi ve manevi her türlü desteği sağlayalım. Bu süreçte işsiz kalan, karantina da kalan ihtiyaç sahiplerine bir sabah kahvaltısı ve sıcak yemek ulaştırmayı sosyal tesislerimiz aracılığıyla gerçekleştirelim. Gün birlik ve dayanışma günüdür, parti olarak belediyemize bu desteği vermeye hazırız. Yenimahalle’de salgın zirve yapmışken PTT’nin kapatılmasına muhtarın ve halkın tepkisi yeterli olmazken, Belediye Başkanı da izledi. Bu PTT ne kadar kapalı olacak bilmek istiyoruz. 130 bin nüfuslu Çayırova’da SEPAŞ abone merkezi yok, bu yüzden hizmetleri Gebze’de yapıyor. Bu dönemde SEPAŞ merkezi kurulmasını istiyoruz. Bu süreçte yardıma muhtaç olan ve iş yerleri kapanan meslek gruplarına belediyemiz yardımcı olacak mı merak ediyoruz.”şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum