Reklam

Derince'de Yakup Güzeltepe yeniden başkan

Yeniden Refah Partisi’nin Derince 2. Olağan Kongresi bugün gerçekleştirildi. Kongrede tek aday olan Yakup Güzeltepe başkan seçildi

Derince'de Yakup Güzeltepe yeniden başkan
Editör: Mavi Kocaeli
27 Eylül 2021 - 17:15
Düzenlenen kongreye, YRP Genel başkan yardımcısı Mehmet Altınöz, İl Başkanı Mehmet Aras ,İl yönetim kurulu üyeleri, YRP 11 İlçe Başkanı, Derince Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Şirin, Abbas Bayrak, AK Parti İlçe Başkan Vekili Nusret Özcan, Deva Partisi İlçe Başkanı Zeynep Sudan, Kent Konseyi Başkanı Ertekin Erbulak, Marmara Mardinliler Derneği Başkanı Ekrem Güneri, Derince İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Yasin Kayı, Derince Kızılay Şube Başkanı Hasan Malo, Derince Esnaf Odası Başkanı Bekir Sargın, Kocaeli Engelliler Derneği Başkanı Nilgün Albayrak, Deniz Mahallesi Muhtarı Seçkin Altan, Kocaeli Yörükler Derneği Başkan Yardımcısı Harun Küçükaslan, Derince Saadet Partisi Teşkilat Başkanı Mahmut Demir, Derince Çenedağ Mahalle Muhtarı Osman Koçyiğit ve partililer katılım sağladı

YARIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Yakup Güzeltepe, konuşmasında, ‘’Huzurlarınızda, Bizleri bu kutlu davada, kutlu yürüyüşte görevlendiren Genel Başkanımıza ve İl Başkanımıza teşekkür ederim. 2 yıldır beraber vazife yapmış olduğumuz çok kıymetli yönetim kurulu arkadaşlarımıza da ayriyeten teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu 2 yıl süre zarfında Derincemiz’de mevcut hizmet veren diğer siyasi partiler gibi bizlerde hizmet yarışına dahil olduk ve yarıştık yarışmaya da devam edeceğiz.

ÖNLEM ALACAĞIZ
Naçizane bizler aynı geminin yolcuları olarak gemimiz ne kadar şiddetli dalgalara maruz kalsa da asla gemimizi onarmaktan ve arızalarını gidermekten geri durmayıp çalışmakla beraber ileride çıkabilecek arızaların önden tespit ve tahminini yaparak önlemlerini alacağız. Yine biz Yeniden Refah Partisi olarak diyoruz ki şu an gemimiz yoksulluk dalgalarına maruz kalmış durumdadır bu dalgalara tedbir ancak işçiye memura emekliye çiftçiye acilen yüzde 50 akabinde enflasyona göre zam yapılarak alım gücünü artırmakla olur.

SİYASETLE MÜMKÜN
Esnafın üzerindeki ağır vergi yükünü hafifleterek adil ve kazançtan alınan vergi ile olur. Tarım girdi maliyetlerini düşürmekle olur. Faiz ve borç ekonomi sistemi yerine üreten ekonomi sistemi ile mümkün olur. BM yerine İslam BM si, AB yerine İslam AB si, NATO yerine İslam NATO’su ile mümkün olur. 1949 yılında imzalanan ve eğitimde söz sahibi olan Amerika Büyükelçisinin yetkisini bu sözleşmeyi iptal ederek milli ve yerli eğitim sistemi ile mümkün olur.Avrupa uyum yasaları–İsviçre ve Fransa hukuku yerine örf ve ananemize, kültürümüze, dinimize uygun yasalarla mümkün olur. Önce ahlak ve maneviyat ilkesi ile–liyakat ve ehliyet ilkesiyle–makam ve mevki için siyaset yapma yerine ibadet ve cihat yerine yapılan siyasetle mümkün olur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum