Reklam

Deniz Baykal yeni parti mi kuruyor?

Yalçın Bayer, CHP ile ilgili çok önemli bir iddiada bulundu. Bayer, CHP'den ayrılanların Halk Parti adında bir parti kuracağını söyledi. Bayer, genel başkanın da Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal olacağını ifade etti.

Deniz Baykal yeni parti mi kuruyor?
Editör: Mavi Kocaeli
16 Ekim 2020 - 11:50

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, CHP'den ayrılanların Halk Parti adında yeni bir parti kuracağını ve genel başkanının da eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal olacağını öne sürdü.  
 
"ÜFLENENLERE GÖRE BÖYLE"

Bayer, "İktidar kanadında CHP’nin Kemalist kanadı gıdıklanıyor, ağır eleştiriler yapılıyor. Kemal Bey’in etrafında ‘adam’ kalmadı, nasıl bir genel başkan olduğu sorgulanmaya başladı. CHP’den yeni bir parti mi doğdurulmak isteniyor? Evet, dışarıda ‘üflenen’lere göre böyle." diye yazdı

"İSMİ HALK PARTİ OLACAKMIŞ"

Bayer, "Partinin kurucuları olarak Yılmaz Ateş, Mehmet Sevigen, Algan Hacaloğlu, Mustafa Özyürek’in isimleri gündeme getiriliyor. Onur Öymen ve Şahin Mengü’nün adını fısıldayanlar da var İsmi ‘Halk Parti’ olacakmış... Baykal’ın kızı da genel başkan olacakmış. 

En önemlisi, dışarda Baykal’ın bir görüşü ve beyanı geçmiyor. Muharrem İnce de gelebilir mi? CHP’nin ‘ağır’ bir abisi 'Baykal’ın bir beyanı yoksa bu işin bir ciddiyeti olamaz' diyor. 

"İTTİFAK PARTİSİ OLABİLİR"

Özet mi: Bu bir ittifak partisi olabilir, arkasında şimdiden ‘kontenjan’ hesabı vardır." düşüncesini dile getirdi. 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum