Darıca 'Dijital kitap' okuyor!

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, 30 bin kitaptan oluşan Dijital Kütüphane tanıtım lansmanını gerçekleştirdi.

Darıca 'Dijital kitap' okuyor!
Editör: Mavi Kocaeli
17 Aralık 2020 - 11:17
Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde yapılan tanıtım toplantısında Başkan Bıyık, projenin detaylarını açıkladı. Seçim beyannamesinde sözünü verdikleri projeyi geliştirerek hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Bıyık, “Pandemi sürecinde eğitim projelerine ağırlık veriyoruz. Milli eğitimle beraber ortak projeler gerçekleştiriyoruz. Uzaktan eğitime destek amacıyla Kütüphane Müdürlüğümüzdeki öğretmenlerimizle canlı dersler başladık, İskoliye sanat akademisini kurduk, EBA destek noktaları oluşturduk bilgi evlerimizde. Dijital Kütüphane seçim beyannamemizde yer alan bir projeydi. Her okula dijital kütüphane yapacağız diye söz vermiştik. Bunu EBA ile birlikte daha farklı hale getirelim istedik, her okula değil her cebe kütüphane indirelim istedik. 3 aydır faaliyette bu proje. Şu ana kadar 3 bine yakın öğrenci buraya kaydoldu. Üstelik hiçbir tanıtım programı yapmamıza rağmen. Darıca’da okumak bir başka sloganıyla yola çıktık.”dedi.

UYGULAMANIN İÇERİĞİ 
Uygulamanın içeriğiyle ilgili detayları paylaşan Başkan Muzaffer Bıyık, “Gençlerimiz kitap okumak istiyorsa bir bedel ödemesin biz ödeyelim istedik, tek şart bu uygulamayı Darıca’da okumak. Darıca’da ikamet eden birisi memleketine veya başka yere gittiği zaman da internet varsa okuyabilecek. Fiziksel sınırı, zaman mekan sınırlaması yok bu uygulamanın. Askeri bilimlerden tıpa kadar 28 kategoride 30 bin kitap var. Bununla birlikte ders videoları bölümü var, burada ki amacımız da Lise-Üniversite hazırlığı yapan gençlerimizin eğitimine destek olmak. Darıca’da oturmayanlar da misafir girişinden uygulamayı kullanabilecek. Kitap okurken kaldığı yerden devam edebilmek, not almak gibi özellikleri de var. Kitap okurken yaşanabilecek her şey göz önünde bulundurularak hazırlanmış bir çalışma yaptık.”diye konuştu. 

KOCAELİ’DE İLK DARICA’DA
Bıyık, uygulamanın Kocaeli’de ilk olduğunu belirterek “Klinik psikolog, diyetisyen videoları da bu uygulama da sağlığımızla ilgili video görüntüleri yer alıyor. Seçim beyannamemizde milletimize verdiğimiz bir sözü daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerin kutlu ve zorlu yolunda onarla arkadaşlık etmek için bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu projede çok yoğun bir emek var, ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu projeyi aslında Milli Eğitim Müdürümüzle beraber okullarımızda tanıtmak istiyorduk ama süreç pandemi olunca yapamadık. Duyuru yapmadığımız halde 3 bin öğrencinin şu ana kadar katılım göstermesi bizleri mutlu etti, bu yüzden daha çok kişiye erişmek için tanıtım lansmanı gerçekleştirdik. Kocaeli’de ilk biziz.”şeklinde konuştu.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum