Aşı olmayan işçiden test istenecek

Gölcük'te iki fabrikası bulunan Ford Fabrikasında aşı ya da PCR testi zorunluluğu geliyor

Aşı olmayan işçiden test istenecek
Editör: Mavi Kocaeli
14 Eylül 2021 - 11:48
Koronavirüsle mücadele en etkili ve tek yöntem olan aşı, birçok yerde zorunlu hale getirildi. Şehirlerarası seyahat, konser, tiyatro, öğretmenlere Korona aşısı zorunlu hale getirişmişti. Korona aşısı olmayanlara ise haftada iki kez PCR testi zorunlu tutuldu. Yine ilimizdeki bazı fabrikalarda da yine aynı uygulama zorunlu oldu.

YA AŞI YA TEST
Gölcük'te iki fabrika binasını bulunan ve binlerce işçinin çalıştığı Ford fabrikası da uygulamaya dahil oldu. Ford fabrikasında çalışan işçilere çağrıda bulunularak 2 doz aşısı olmayanlar için PCR testi isteneceği belirtildi. Uygulama 19 Eylül itibariyle başlayacağı duyuruldu. Fabrikadan yapılan duyuruda ise şu ifadeler yer aldı:

19 EYLÜL'DE BAŞLIYOR
"Değerli Çalışma Arkadaşımız, Covid 19 ile mücadelemizde toplum bağışıklığını sağlamak ve hepimiz için güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak adına öncelikle seni henüz tamamlamadıysan en az 2 doz aşını tamamlamaya davet ediyoruz. T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yazısına istinaden henüz aşılarını tamamlamamış çalışma arkadaşlarımız için 19 Eylül itibarıyla geçerli olacak PCR testi uygulamamızın detaylarını linkten okuyabilirsin. Aşıya dair en güncel bilimsel bilgileri bu paylaşımda bulabilir, soruların için sağlık birimlerimize ulaşabilirsin."

YORUMLAR

  • 0 Yorum