Asgari ücret ne kadar olacak?

Bakandan asgari ücret açıklaması Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Bu yıl asgari ücretin tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini diliyorum" açıklamasında bulundu.

Asgari ücret ne kadar olacak?
Editör: Mavi Kocaeli
06 Kasım 2020 - 11:02
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "Bu yıl asgari ücretin tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların 2021 yılı bütçe görüşmelerine başlandı.
Komisyon, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplandı.

Görüşmelerde, Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçesinin yanı sıra Mesleki Yeterlilik Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye İş Kurumu bütçeleri de ele alınacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığının bütçesine ilişkin sunumuna başladı.

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • SONBAHAR
  11 ay önce
  ÜLKENİN REFAHA KAVUŞMASI İÇİN İNSANLARIN MUTLU OLMASI LAZIM BUNUNDA SEBEBİ EKONOMİ ASGARİ ÜCRET NET 5.000TL OLMASI LAZIM İNSANLAR DAHA MUTLU DAHA HUZURLU İŞLERİNİ SEVEN BİREYLER OLUR. DÜNYAYA DAHA HUZUR İLE BAKARLAR DAHA EMİN DAHA SAKİN OLUR İNSANLAR BU KADAR ŞİDDET YANLISI OLMAZ HERŞEY YOKLUKTAN...
 • Ali kamdemir
  11 ay önce
  Arkadaslar ben ekmeli bir vatandasim gercekten zor durumdayiz.ekmeliler 2200tle aliyorlar.bizede yetkililer bir baksin.ankarada millet vekillerinin yemeklere yapilan zami cok gorup birde bizi gorsunler lutfen...