Fenerbahçe Vedat Muriç kararını verdi! İşte bonservis bedeli

Fenerbahçe Vedat Muriç kararını verdi! İşte bonservis bedeli

Hulusi Akar: Güvenli bölgeden çıkmazlarsa harekat devam eder

Hulusi Akar: Güvenli bölgeden çıkmazlarsa harekat devam eder

Ebru Şallı

Ebru Şallı'ya Uğur Akkuş'tan dudak uçuklatan düğün hediyesi!

Türkiye

Türkiye'de 1 yılda ele geçirilen eroin, tüm AB ülkelerinden fazla

Mehmet Ali Erbil korkuttu!

Mehmet Ali Erbil korkuttu!

Hakkında

Mavikocaeli.com.tr, bağımsız internet haber sitesidir. Mavi Gazete, Kocaeli’deki en geniş haber ağıdır. Kocaeli ve çevre ilçelerden son dakika gelişmeleri Mavi Gazete’de güncel olarak verilmektedir. Genel olarak her kategoriden haberin yer aldığı Mavi Gazete’de öne çıkan kategoriler emlak, altyapı ve ulaşım, çevre, asayiş, yerel spor konuları, eğitim ve politika olmaktadır.

 

Kuruluşu

 

Mavi Gazete, 07 Nisan 2008 tarihinde kurulmuştur. Yayınlarını internet gazetesi olarak gerçekleştiren Mavi Gazete çok kısa bir süre içinde Kocaeli çapında bilinen bir yayın organı konumuna erişmiştir.Google arama sonuçlarında Kocaeli ile ilgili konularda 1.sırada yer alması ve internet reyting sitesi olan Alexa verilerine göre de Kocaeli’nin en çok ziyaret edilen internet sitesi konumunda olan Mavi Gazete Kocaeli çapında da sayılır gazetelerdendir. Aynı zamanda Kocaeli’nin 1 numaralı haber kaynağı olarak görülen Mavi Gazete’nin haberleri bir çok yerel basın editörleri tarafından da kaynak olarak kullanılmaktadır. Mavi Gazete’de yayınlanan haberler kısa sürede viral olarak yayılmaktadır.Masaüstü ve mobil şekilde uyumlu olan yapısı ile diğer sitelerden rahat okunurluk ve kullanıcı dostu olma özelliği ile ayrılan Mavi Gazete, okuyucusundan övgüler almıştır. Mavi Gazete’nin internet sitesi devamlı olarak iç yapım olarak güncellenmektedir.


Misyonu

 

Toplumun bilgi edinme ve haber alma hakkı, hak olmanın ötesinde bir özgürlüktür. Kocaeli’ye bakarsak, halkın yeterince özgür biçimde habere ulaşamadığını fark ettik. Mavi Gazete, bu sebeple ortaya çıktı.

 

İlkeleri


Mavi Gazete, halkın her kesimine ulaşmayı amaçlamaktadır. Haber almak bir haktır. Belli bir düşünceye sahip insanlara yönelik haberler yaparak farklı düşüncedeki insanların haber alma hakkından mahrum edilemez. Hiçbir parti, kurum ya da kişiye karşı hasmane tutumda yayın yapılamaz. Bunları yapan insanlar, özgürlük ve hoş görünün en büyük düşmanı olurlar ve yaptıklarına sadece kendileri gazetecilik der. Kocaeli halkının açık toplum haline gelmesi ile bilginin daha özgür olabileceğini aşikardır. Bunun için bilginin önündeki engelleri kaldıran interneti kullanarak, herkesin kolayca ulaşabileceği ve kimseye muhtaç olmayan bir medya yarattık.

Haber Yazılımı