Reklamı Geç
HABER DETAY
Ekrem İmamoğlu market mi kapattırdı? Bomba görüntülerdeki detay
İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ailesi tatilde olunca alışverişe bizzat kendisi çıktı. Medyaya düşen görüntüleri ise söylentileri beraberinde getirdi.
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 15:39
GÜNCEL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu önceki hafta eşi ve çocukları ile Bodrum'a tatile gitmişti. İmamoğlu 8 günlük tatilin ardından mesaisine dönerken eşi ve çocukları tatillerine devam ediyorlar. Evde tek başına kalan İmamoğlu ise bugün medyanın gündemine market görüntüsüyle oturdu. 


Evdeki buzdolabı boşalan Ekrem İmamoğlu alışveriş için markete gitti. Migros'ta haftalık alışverişini yaparken objektiflere takılan İmamoğlu, hem taktir aldı hem iddiaların merkezine oturdu.


İmamoğlu Migros'u kapattırdı


İddialar arasında en çok öne çıkan bu oldu. Sosyal medyada dağılan bir videoda İmamoğlu şarküteri reyonunda görünüyor. Marketin orta kısmında yer alan mekanda alışverişini yapan İmamoğlu'nu kamera o anda yakalıyor. 

 

Ekrem İmamoğlu market mi kapattırdı? Bomba görüntülerdeki detay - Sayfa 4

 

Etrafta niye kimse yok?


İddiaya konu olan görüntülerde kamera İmamoğlu'nu arkadan, yandan ve önden görüntülüyor. Bu sırada arka fonda çalışanlar dışında markette kimse göze çarpmıyor. 

 

Ekrem İmamoğlu market mi kapattırdı? Bomba görüntülerdeki detay - Sayfa 5


Market kapattırdı iddiasını çürüten kare


Görüntüler İmamoğlu market kapattırdı iddialarına kaynak olurken bu fotoğraf karesi de iddiaları çürütüyor. İmamoğlu kasaya ödeme için geldiği anda arka planda bir çok kişi görülürken, yan kasada da bir kadın ödeme yapıyor.

 

PR çalışması mı?


Görüntüler için en çok dile getirilen iddialardan biri de İmamoğlu ekibinin 'halk adamı' imajı çizmek için böyle bir alışveriş organize etti yönünde. Bu senaryoyu öne sürenlerin dayanağı ise geçtiğimiz günlerde açıklamış olduğu 'mal varlığı'. Bilindiği gibi şirket sahibi olan İmamoğlu, zengin bir aileye mensup. Haliyle de alışverişini kendi yapmıyordur deniliyor. 

 

Ekrem İmamoğlu market mi kapattırdı? Bomba görüntülerdeki detay - Sayfa 8


İmamoğlu mu Erdoğan mı? 


İmamoğlu markette görüntülenince Erdoğan'ın bu fotoğraf karesi de sosyal medyada yeniden dolaşıma sokuldu. Fotoğraf altındaki yorumlarda ise İmamoğlu'nun, Erdoğan'ı taklit ettiği iddiaları vardı. 

Adınız
Yorumunuz
Murat - 31 Temmuz 2019  
Bence imamoğlu 2. Bir erdoğan ve bu memleketin 2. Bir erdoğana tahammülü kalmamıştır. Evet ekrembeye oy verdim ama asla ve asla kimseye 2 kez oy vermemek lazım bu memlekette. Ne kadar iyi olursa olsun.