Tahtakuşlar Köyü Sakinleri; İsim Yanlışlığı Var

MAGAZİN Yorum: 0 / 28 Eylül 2013 23:00
-A +A

BALIKESİR (CİHAN)- Hayatını kaybeden sinema sanatçısı Tuncel Kurtiz'in cenazesi Balıkesir'in Edremit ilçesinde, Kazdağları eteklerinde bulunan Çamlıbel köyünde toprağa verilecek.

Kurtiz'in cenazesinin Alevi mezarlığına defnedilmesine köy ihtiyar heyetinin karşı çıktığı iddiasına ilişkin Tahtakuşlar köyü sakinleri tepki gösterdi. Köylüler, "Asıl Çamlıbel köyüne gömülecekti. Oranın eski adı Tahtalıköy, bizim köyün ismi de Tahtakuşlar olunca isim yanlışlığı var." açıklamasında bulundu.

Hayatını kaybeden Kurtiz'in cenazesi vasiyeti üzerine Edremit ilçesinde, Kazdağları eteklerindeki Çamlıbel köyünde toprağa verilecek. Ancak Kurtiz'in vasiyetinde Tahtakuşlar köyünü istediği öne sürülmüş bunun üzerine Tahtakuşlar köyünde Alevi mezarlığına defnedilmesine köy ihtiyar heyetinin karşı çıktığı yönünde haberler ortaya atılmıştı. Olayın aslının bulunmadığını anlatan Tahtakuşlar köyü sakinleri, "Ortalığı kargaşaya vermeye çalışıyorlar. İsim yanlışlığı var. Çamlıbel köyünün adı eskiden Tahtaköy bizim köyümüzde Tahtakuşlar köyü isimlerin karışması yüzünden ortalıkta bir kargaşalık var. İsteyen istediği yere gömülebilir. Ancak Çamlıbel köyünde durduğu için mezarı da Çamlıbel'e kazılmış oraya gömülecek. Köyümüzde öyle bir şey yok. Ali Ekber Çiçek'te bizim köye gömüldü. Başkaları da bizim köyde gömüldü. Başka şeyler arıyorlar. Bizim köyümüzde yok öyle bir şey." ifadelerinde bulundu.

Türk sineması ve tiyatrosunun usta isimlerinden Tuncel Kurtiz'in cenazesi vasiyeti üzerine Edremit İlçesi'nde, Kazdağları eteklerindeki Çamlıbel Köyü'nde toprağa verilecek. Kurtiz için köy mezarlığında yine vasiyetinde belirttiği gibi deniz manzaralı yola yakın bir mezar kazıldı.
CİHAN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
BİRİNCİ SAYFA
Günlük Gazeteler
Oku
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Survivor'daki sevişme görüntülerini gördünüz mü?

Survivor'daki sevişme…

16:16 18 Nisan 2014
Sosyal medya bunu konuşuyor

Sosyal medya bunu konuşuyor

13:46 21 Nisan 2014
Pınar Altuğ'a şok dava

Pınar Altuğ'a şok dava

11:28 22 Nisan 2014
Doktorlar şok oldu! Bağırsaklarından öyle bir şey çıktı ki..

Doktorlar şok oldu!…

12:54 20 Nisan 2014
Bu fotoğraf çekilirken..

Bu fotoğraf çekilirken..

16:49 23 Nisan 2014
Yolda böyle bulundu!

Yolda böyle bulundu!

19:30 23 Nisan 2014
2013-2014 Mavi Kocaeli Gazetesi tüm hakları saklıdır.MAVİ KOCAELİ Haber Yazılımı