Bebeğini evinde bırakıp 9 gün tatile giden anne: Ağlar ağlar susar

2 aylık bebeğini evde yalnız bırakıp 9 gün tatile giderek ölümüne sebep olan anne Seçil M.D.’nin polise verdiği ifade kan dondurdu

ASAYİŞ Yorum: 0 / 22 Ekim 2013 16:40
Bebeğini evinde bırakıp 9 gün tatile giden anne: Ağlar ağlar susar
-A +A

Gölcük’teki bir ilkokulda sınıf öğretmeni olarak görev yapan 34 yaşındaki Seçil M.D., iki aylık bebeğini evde yalnız bırakarak Kurban Bayramı için Hatay'daki yakınlarının yanına gitmişti. 9 günlük bayram tatili sırasında evde tek başına bırakılan iki aylık bebek, açlık ve susuzluktan hayatını kaydetmişti. Herkesi sarsan olayın ortaya çıkmasının ardından Seçil M. D., gözaltına alındı. Bebeğinin ölümüne neden olan Seçil M.D.'nin polise verdiği ifade kan dondurdu. 
 
PİŞMANLIK DUYMUŞ
Gölcük'te, iki aylık bebeğini evde bırakarak 9 günlük bayram tatiline giden ve açlıktan ölümüne neden olan öğretmen anne Seçil M.D.'nin ifadesi ortaya çıktı. Türkiye'nin kanını donduran olayla ilgili soruşturmayı yürüten Gölcük Cumhuriyet Savcılığı'nda pişmanlık gözyaşları dökerek ifade veren Seçil M.D., herhangi bir psikolojik tedavi görmediğini söyledi. Bebeğinin ölümüne neden olduğu için büyük pişmanlık duyduğunu söyleyen genç kadın yaşadıklarını şöyle anlattı:
 
ÇOK KORKUYORDUM
“İlk evliliğimi sorunlu bitirdikten sonra ailem yeniden evlenmeme karşı çıkıyordu. Polis olan sevgilimle yaşadığımız cinsel birliktelikten sonra hamile kaldım. Hamile olduğumu çok geç öğrendim. Uzun süre bebeği doğurup doğurmamak arasında kaldım. Aileme durumu nasıl anlatacağımı düşündüm. Çok korkuyordum. Buna rağmen oğlumu dünyaya getirmeye karar verdim. Uzun süre Hatay'da yaşayan ailemin yanına gitmemek için mazeret uydurdum.
 
EVE KAPANDIM
Karnım iyice büyüdükten sonra adeta eve kapandım. Doğum sonrası bebeğime sorunsuz baktım. Ailem, özellikle annem uzun bayram tatilini Hatay'da geçirmem için bana sürekli baskı yapıyordu. Bebeğimi kimseye bırakamayacağıma karar verdim. ‘Birkaç gün Hatay'da kalıp hemen eve dönerim' diye düşündüm. Hatay'a gideceğim gün oğluma iki biberon mama yaptım. Mamayı birkaç saat arayla yedirdim. Altını değiştirip beşiğine bıraktım.
 
BENİ ÖLDÜRÜRLERDİ
Üşümesin diye üstünü iyice örttüm. Evden çıkarken uyuyordu. Karnı acıksa dahi ‘ağlar ağlar yeniden uyur' diye düşündüm. Sonuçta ailemin yanına oğlumla gitseydim beni öldürebilirlerdi. Bebeği evde bırakmayı göze almak zorundaydım. Kapıyı kilitledikten sonra evden çıktım. Bebeğime bir şey olmaması için dua ettim. Hatay'a gittiğimde aklım hep bebeğimdeydi. Ailemle bayram tatilinin sonuna kadar kalmayı düşünmüyordum. Ama uzun süredir beni görmedikleri için bırakmıyorlardı.
 
HAREKETSİZ YATIYORDU
Bebeğim için iyice telaşlanıyordum artık. Ama öldüğünü hiç düşünemedim. Bayram bittikten sonra hemen yola çıktım ve Gölcük'teki evime geldim. Kapıyı açar açmaz oğluma mama yapmak için mutfağa girdim. Hemen mamayı hazırladım. Beşiğinde hareketsiz yatıyordu. Kucağıma aldım biberonu ağzına soktuğumda hiç tepki vermediğini görünce hemen hastaneye getirdim. Burada öldüğünü söylediler. Daha sonra polisler beni gözaltına aldı.”
 
HASTANEDE DÜNYAYA GELMİŞ
 
Gölcük’te, iki ay önce dünyaya getirdiği bebeğini evde bırakıp 9 günlük tatile giderek onu ölüme terkeden, sınıf öğretmeni 34 yaşındaki Seçil M.D.'nin bebeğini Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nde dünyaya getirdiği belirlendi. Bebeğin babasının ise polis memuru olduğu ileri sürüldü. Hastane kayıtlarında 1 kilo 700 gram olarak dünyaya geldiği anlaşılan bebeğin cesedinin hastane morgundu tutulduğu, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için ise alınan parçanın Adli Tıp Kurumu'na tahlile gönderildiği anlaşıldı.
 
BİLGİ VERMEMMİŞ
Polisin yaptığı araştırmalarda, Seçil M.D.'nin doğumu Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nde 27 Ağustos'ta yaptığı, hastaneden istenen ayrıntılı bilgileri vermediği de anlaşıldı. Seçil M.D.'nin bu hastaneye gelmeden önce doğum için bazı hastanelere gittiği, ancak baba ismini bildirmediği için Devlet Hastanesi'ne geldiği ifade edildi. Hastane yetkilileri ise, bebeğin doğum kaydı için anneye baba isminin de sorulduğunu, ancak annenin bunu vermediğini, bu gibi durumlarda da annenin beyanlarının yeterli olduğunu ve kadının zorlanmadığını bildirdi.
 
AÇLIK VE SUSUZLUKTAN ÖLMÜŞ
Polisin yaptığı araştırmalarda, Seçil M.D.'nin Adana'da görevli yapan O.D. adlı polis memuruyla ilişkisi olduğu, bebeğin de bu kişiden olmuş olabileceği belirtildi. Bebeğin cesedinin halen Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Morgu'nda bulunduğu, bebeğin yapılan kontrollerinde açlık ve susuzluktan öldüğünün anlaşıldığını, ancak kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için de alınan parçanın İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildiğini bildirdiler. Bu arada bu gibi olaylarda bebeğin açlık ve susuzluğa 1-2 gün dayanabileceği de belirtildi. 
 
AİLE BEKLENİYOR
Polis ve Cumhuriyet Savcılığı ayrıntılı bilgi vermezken, Seçil M.D.'nin Hatay'da oturan ailesine haber verdi. Bugün öğle saatlerine kadar Seçil M.D.'nin ailesinden Gökcük'e gelen olmadı. Bebeğin cesedinin Seçil M.D.'nin yakınları veya beyan etmesi halinde babası tarafından alınabilecek. Ayrıca defnedilmeden önce mutlaka nüfustan kimlik çıkarılacak. Bu gibi durumlarda babası hanesinin boş bırakılabiliyor. 
 
 
CEZASI NE OLACAK?
Bebeğinin bakım ve beslenmesini ihmal ederek ölümüne sebebiyet veren annenin durumu, Türk Ceza Kanunu 83. Maddesi 3. Bendi'ndeki suç tanımına uyuyor. Herkesin kanını donduran bu suçun tanımı ‘Kişinin yükümlü olduğu belli bir icrai davranışı gerçekleştirmemesi dolayısıyla meydana gelen ölüm.' Söz konusu düzenlemeye göre annenin on yıldan on beş yıla kadar hapis cezasına çarptırılması düşünülüyor. 
 

Anahtar Kelimeler : Mavi Kocaeli,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
BİRİNCİ SAYFA
Günlük Gazeteler
Oku
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Lise tuvaletinde tecavüz

Lise tuvaletinde tecavüz

15:30 12 Nisan 2014
Çığ gibi büyüyor

Çığ gibi büyüyor

16:31 9 Nisan 2014
Savaş başladı!

Savaş başladı!

18:22 15 Nisan 2014
Resmen vajina üretildi

Resmen vajina üretildi

10:18 12 Nisan 2014
Çılgına döndü!

Çılgına döndü!

16:28 9 Nisan 2014
Makyajsız hali şoke etti

Makyajsız hali şoke etti

13:26 9 Nisan 2014
2013-2014 Mavi Kocaeli Gazetesi tüm hakları saklıdır.MAVİ KOCAELİ Haber Yazılımı