Haber
14 Şubat 2018 - Çarşamba 14:45
 
Zirvenin adı Kağıtspor
Kağıtsporlu görme engelli judocular, Denizli’deki Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası’nda 11 madalya kazandı ve takım olarak Türkiye Şampiyonu oldu
SPOR Haberi
Zirvenin adı Kağıtspor

FIRTINA GİBİ ESTİLER

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun faaliyet takviminde yer alan Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası Denizli’de yapıldı. Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleşen şampiyonada 30 ilden 212 sporcu tatami de kürsü için karşılaştı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Antrenörleri Gültekin Sevinç ve Abdülbaki Zorlu’nun beraberindeki 8 sporcu şampiyonada fırtına gibi esti.

AFRİN’E ASKER SELAMI

Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’nün görme engelli judocuları, Afrin’de terör örgütlerine yönelik düzenlenen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı gerçekleştiren kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kürsüden asker selamı durarak şampiyonluklarını Afrin’deki şehitlere armağan etti. Üç gün boyunca devam eden Şampiyonada Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü beş altın ve altı gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

MİLLİ TAKIMDA YER ALACAKLAR

Şampiyonanın son gününde yapılan Türkiye Görme Engelliler Şampiyonası Takımlar Müsabakalarında zorlu rakiplerini bir bir geçen Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Judocuları yarı finalde Manisalı rakiplerini 4-1, finalde Bursa Nilüfer Belediye Spor Kulübü’nü de 4-1’lik skor ile yenerek bu yılda takımlarda Türkiye şampiyonu oldu. Judocular elde ettikleri başarılı sonuçlar ile milli takım kadrosunda da yer almaya hak kazandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı