Haber
26 Mart 2018 - Pazartesi 12:22
 
“Yuvacık asrın soygunu, Kocaeli’ye atılan kazıktır”
AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın eleştirilerine ve yatırımlar ile ilgili sözlerine cevap vererek, “Küçükkaya yediği çizikleri bizim üzerimizden halletmeye çalışıyor. Yuvacık Barajı yaptık diyorlar. Yuvacık büyük bir soygundur ve ilimize atılan bir kazıktır. Her şey belgeli” dedi.
KOCAELİ Haberi
“Yuvacık asrın soygunu, Kocaeli’ye atılan kazıktır”

AK Parti İzmit İlçe teşkilatı basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı programında teşkilat çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, İzmit’e faydalık olmak adına çalışmalarını yürüttüklerini ifade ederek, “ Göreve geldiğimiz 1 Kasım 2017 tarihinden bu yana, AK Parti İzmit ilçe Başkanlığı olarak ilçemizin bütün mahallelerini, köylerini, esnaf, STK ve kurumlarını ziyaret ederek, partimizin genelde ve yerelde yaptığı çalışmaları, hizmetleri anlatmaya ve kongremiz sonrası Partimizin İzmit ilçesinde görev alan kadrolarını tanıtmaya çalıştık” dedi.

 

“SÖZÜNÜZ VARSA MASAYA GELİN”

“Bizde yorgunluk yok, diriliş var. Sahadayız” diyen Ayaz, “İzmit’in Derince sınırından, Kandıra sınırına kadar her yerdeyiz. Bizim siyasete bakış açımız kimseyi ötekileştirmemek üzerinedir. Bizim sloganımız, “Seni Seviyoruz İzmit”. Biz ilçe başkanları masasını kurduk. Bu güzelliği paylaşan arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. O masaya gelmeyen arkadaşlarımızı o masaya tekrar davet ediyorum. İzmit için söyleyecek sözünüz varsa lütfen masaya gelin. Yoksa farklı yollara giderseniz bu millet sizin samimiyetinize güvenmez. İkinci ilçe başkanları toplantılarımızı yapacağız. Toplantıda MİA, Çöp Fabrikası, Cedit Mahallesi konusunu ele aldık. Bir takım teknik bilgilendirme için çöp yakma tesisi hakkında  İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammed bey, Cedit Mahallesi hakkında da İzmit Belediye Başkanımız Nevzat beyden sunum alacağız” şeklinde konuştu.

 

KÜÇÜKKAYA’YA YANIT VERDİ

CHP Mehmet Ümit Küçükkaya’nın kendisine ve partisine yönelik söylemlerine yanıt veren Hasan Ayaz, “Bizim kimse aramızda bir sorun varmış gibi yaparak bazı fikir farklılıklarını siyasi ranta dönüştürmesin. Şark kurnazlığına hiç gerek yok. Partimiz bakanıyla, il başkanıyla, belediye başkanlarıyla, ilçe başkanlarıyla, tüm teşkilatıyla birlik içerisindedir. İzmit’le ilgili hayali olanlar. Seçimlerin bizle beraber eğlenceli geçeceğini söyleyenler. 2014’te, 2009’da çok eğlenceliydi sonuçlar ortada. 2019’da inşallah çok eğlenceli geçecek. Biz de bugüne kadar almadığımız oyun daha fazlasını alarak bayrağı yukarı taşıyacağız. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Sahada yoksun, basının önünde lak lak lak. Kimse kusura bakmasın sahada bir tek biz varız. Alınan çizikleri unutturalım diye AK Parti üzerinden siyaset devşirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bizim üzerimizden de İzmit’in meseleleri üzerinden de kendi siyasi konumunu güçlendirmesi için kimseye müsaade etmeyeceğiz” dedi.

 

“KOCAELİ’DE BİR İLK”

“AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı olarak öncelikle mahalle ve köy temsilciliklerine ağırlık verdik” diyen Ayaz, “2019 yerel ve genel seçimlerinde görev alacak olan ve partimizin kılcal damarları olan; Ana kademe, Kadın kolları, Gençlik kolları mahalle başkanlarımızın atamaları gerçekleştirilmiştir. Bu atamalarda kadınlarımızın siyasette daha aktif olması amaçlanmış, 5 mahallemizin ana kademe mahalle başkanları kadın üyelerimiz arasından belirlenmiştir. Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiği tarih olan 5 aralık gününün anısına, 5 Aralık 2017’de, 5 ana kademe mahalle başkanlıklarına kadın mahalle başkanları atanmıştır. Kadınların ana kademe mahalle başkanlıklarına atanmaları, Kocaeli ilinde bir ilk olma özelliği taşımaktadır” şeklinde konuştu.

 

610 ADET PROGRAM DÜZENLEDİK

Ayaz sözlerini, “Mahalle başkanlıkları ve yönetimleri oluşturulduktan sonra, 2019 Yerel ve Genel Seçimlerinde görev alacak sandık yönetimi ve müşahitleri belirlenmiş ve gerekli görev atamaları yapılmıştır. Başkanları, yönetimleri, sandık müşahitleriyle göreve hazır olan teşkilatlarımızla mahalle koordinasyon toplantılarımıza devam edilmektedir.  İzmit ilçesinde görev yapan sivil toplum örgütleri, meslek odaları, kurum ve kuruluşlara ziyaretlerimiz devam etmektedir. Mahalle toplantıları, köy ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, Pazar yeri ziyaretleri, taksi durakları, hasta ve taziye ziyaretleri yapılmış, cemiyetlere katılım sağlanmış ve İzmit ilçemizin bütün alanlarına girilerek halkımızın yanında olunmuştur.1 Kasım 2017 tarihi ile 25 Mart 2018 tarihleri arasında toplam 610 adet program düzenledik. Önümüzdeki hafta cumartesi yerel yönetimler toplantımızı yapacağız. Toplantımız Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da yapılacak. O toplantıda CHP’de bir dönem siyaset yapmış olan bir grup üye olacak ” ifadelerini kullandı.

 

TOPLANTIYA KAMERA KOYMAK İSTEDİLER

 

AK Parti İlçe Başkanı Ayaz İzmit Belediyesinin düzenlediği toplantıyı terk etmesi ile ilgili olarak, “Program basına kapalı olmasına rağmen oraya kamera koymak istediler. Afrin için ‘Oraya girdiniz ama nasıl çıkacaksınız dediler.’ Böyle bir şey olmaz. Orası Afrin’i tartışmanın yeri değil, Biz İzmit için toplandık. Atatürk’ün partisi olduğunu iddia eden CHP’de bunları görmek beni üzüyor. Orada Büyükşehir Belediye Başkanımıza da laf ediyor. Bizim hassasiyetlerimiz var, laf edildiğinde o ortamda cevabını vermek için ben çok bekledim. Ama arkadaş susmuyor.  Nezaket toplantısında bile susmuyor. Biz doğru bildiğimiz konuda herkese cevabını veririz. Ağır başlıysak uysal koyun değiliz. Laf salatalarıyla, polemiklerle işimiz yok. 4 yıldan beri neredeydiniz. Parti içinde durumları rahatlatmak için her yerde bunları konuşmaya çalışıyorsunuz. Biz şeffaf bir partiyiz” dedi.

 

 

İZMİT LEŞ GİBİ KOKUYORDU

 

CHP’nin eleştirilerine cevap veren Hasan Ayaz, “İZAYDAŞ yapılırken, binlerce ağaç kesildi. Bu teknik akademik odalar o zaman neredeydi. Faydalı bir iş yapıyorlarsa, o konular teknik olarak görüşülüyor. Çöp Fabrikasını bu memleket CHP zamanında gördü. AK Parti olarak, İZAYDAŞ’ta altyapı ve arıtmalarını yaptık. Burayı ciddi anlamda elektrik üreten hale getirdik. AK Parti iktidara gelemden İzmit leş gibi kokuyor. Sahilimiz temiz. İnsanlar balık tutuyorlar.  Bizim 15 yılda harcadığımızı 4 yılda harcadılar diyor. O zaman İzmit Büyükşehir Belediyesi vardı. Bugünkü İzmit hudutları yoktu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile sorumluluk alanı 110 kat artmış. Matematik denilen bir bilim var. Kimse kimseyi ucuz bir siyasetle yıpratmasın. Yuvacık Barajı üzerinden siyaset yapıyorlar. Yuvacık asrın soygunudur. Türkiye’de yaşanan en büyük sorundur. Elimizde her şeyin belgesi var. Yuvacık marifet değil, o dönemki yapının Kocaeli’ye attığı kazıktır. İzmit Belediyesi sadece devir yaptı o da SGK borcu yüzünden. Bu borçlar Sefa Sirmen zamanından geliyor. İzmit Belediyesi’nin SGK anlamında borcu kalmadı” şeklinde konuştu.

 

ZİYARET VE TOPLANTILAR

Mahalle Köy Koordinasyon Toplantıları : 122

Sivil Toplum Kuruluşları ve Kurum: 209

Açılış ve Sergiler: 36

Esnaf Ziyaretleri Programları: 63

Mahalle ve Köy Ziyaretleri: 61

Cemiyet Ziyaretleri: 16

Hasta ve Taziye Ziyaretleri: 51

Üye Ziyaretleri Programları: 52

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı