Haber
07 Eylül 2018 - Cuma 22:56
 
Yoga okulu, seks tarikatının paravanı mı?
Tayland’da bulunan Agama Yoga Okulu'nda eğitim alan kadınlarından bazıları, okulun kurucusu Swami Vivekananda Saraswati’nin, öğrencilerini hazza ulaşmalarına yardımcı olacağına inandırarak cinsel ilişkiye girmeye zorladığını iddia etti.
DÜNYA Haberi
Yoga okulu, seks tarikatının paravanı mı?

The Guardian'da yer alana haberde, sayıları 16'yi bulan eski öğrenciler ve çalışanlardan oluşan kadınların iddialarına göre, yoga okulu cinsel istismarı kolaylaştırmak için kurulan bir paravan.

 

Birden fazla sosyal medya hesabından yapılan açıklamalarda, yüzlerce kadının gerçek adı Narcis Tarcau olan Swami Vivekananda Saraswati isimli kişi tarafından aydınlanmaya veya tantrik(cinsel birleşme olmadan orgazma ulaşma) hazza ulaşmalarına yardımcı olacağına inandırılarak cinsel ilişkiye girmeye zorlandıkları iddiasında bulunuldu.

 

Kimliklerinin gizli kalması şartı ile Guardian'a açıklamalarda bulunan kadınlar, kıdemli birkaç çalışanın kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu iddia ederek, yoga okulunda cinsel istismarının oldukça sıradan hale geldiğini vurguladılar.

 'AYDINLAMAYA ULAŞMAYI SAĞLAYACAĞINA İNANDIRARAK BİZLERİ KANDIRDI'

 

Guardian'a konuşan kadınlardan biri, "Kesinlikle bir tarikatın içine düştüğümü him. O (Narcis Tarcau), bize büyü yaptı ve insanlar onun doğaüstü güçlerine körü körüne güvendi" açıklamasında bulundu.

 

Suçlamaları reddeden Agama Yoga Okulu'ndan yapılan açıklamada ise, " Cinsel taciz yaşadığını iddia eden kadınlardan özür dileriz" denildi.

 

POLİS SORUŞTURMA BAŞLATTI

 

Tayland Ordusu ve Kraliyet Tayland Polisi, yapılan suçlamalar sonrasında Agama Yoga Okulu'na bir baskın düzenledi. Okulun kurucusu Tarcau'nun kadınların iddialarının kamuoyuna yansıması sonrasında Tayland'dan kaçtığına inanılıyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı