Haber
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 17:52
 
Yerel zemin ısındı! Kadın belediye başkan adaylarında Berna Abiş ve Emel Ceylan Balcıoğlu ön planda
Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinden sonra AK Parti’de gözler yerel seçimlere çevrildi. Yerel seçim hazırlıklarına başlayan AK Parti’de belediye başkanlıkları için kadın adayların olabileceği konuşuluyor. İlimizde kadın belediye başkan adaylığı için Gölcük’te Berna Abiş ve Kandıra’da Emel Ceylan Balcıoğlu isimleri ön planda.
GÜNCEL Haberi
 Yerel zemin ısındı! Kadın belediye başkan adaylarında Berna Abiş ve Emel Ceylan Balcıoğlu ön planda

24 Haziran seçimlerinde ikinci kez AK Parti Milletvekili seçilen Radiye Sezer Katırcıoğlu, önceki gün ilimizdeki bir yerel gazeteye yaptığı açıklamayla yerel siyasi zemini ısıttı.  Katırcıoğlu’nun, “İnşallah bir kadın belediye başkanı çıkaracağız. Bunun için parti içinde istişare ediyoruz” açıklaması gündeme bomba gibi düştü.  Bu açıklamayla beraber Kocaeli’nde yerel seçimler için kulis çalışmaları hız kazanırken, gazetemiz Kandıra ve Gölcük Belediyeleri için iki bayan adayın isminin öne çıktığını öğrendi.

 

ABİŞ VE BALCIOĞLU ÖN PLANDA

Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun gündeme getirdiği ve parti teşkilatında konuşulanlara göre kadın belediye başkan adaylığı için düşünülen ilçeler Gölcük ve Kandıra. Gölcük Belediyesi için, uzun süredir belediye meclis üyeliği yapan ve halen KADEM Kocaeli İl Temsilcisi olan Berna Abiş, Kandıra için ise 2014 seçimlerinde belediye başkan aday adayı ve İzmit İlçe Başkanlığı’na aday olan Av. Emel Ceylan Balcıoğlu isimleri ön planda.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı