Haber
06 Aralık 2017 - Çarşamba 12:52
 
Yeniköy’e Hanlı Pazar açıldı
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, hem pazarcı esnafına hem de alışveriş yapan vatandaşlara çok ciddi kolaylık sağlayan kapalı pazar yerlerinden ikincisi de Yeniköy Merkez Mahallesi’nde hizmete açtı
- Haberi
Yeniköy’e Hanlı Pazar açıldı

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın ilçeye kazandırdığı en modern ve büyük kapalı semt pazarlarından birinin daha resmi açılışı Yeniköy Merkez Mahallesi Kültür Sokak’ta gerçekleştirildi. 7 bin 500 metrekare alan üzerinde kurulan ve 250 araçlık otoparkı bulunan “Yeniköy Hanlı Pazar”ın açılışına; AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus, Kadın Kolları Başkanı Dilek Karakuş, Gençlik Kolları Başkanı Melih Özkaraaslan, Başiskele Müftüsü Abdulsamet Erkul, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Başiskele Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Altıntaş, mahalle muhtarları ve meclis üyeleri ile pazarcı esnafı, komşular tam katılım sağladı. 

 


PAZARCILARDAN TEŞEKKÜR
Açılış programında mahalle halkı adına Kocaeli’ye örnek kapalı pazar yerlerini Başiskele’ye kazandıran Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a Yeniköy Merkez Mahalle Muhtarı Mümin Cengiz teşekkür etti. Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim de pazarda tezgâh açan esnafı adına belediye başkanı Hüseyin Ayaz’a teşekkür etti. Artık Başiskele’de günün erken saatlerinde Kullar Kapalı Pazar Yeri ve Yeniköy Hanlı Pazar yerine gelen esnaf, rahat bir şekilde tezgahlarını açıyor. Vatandaşlar da temiz ve çevre faktörlerinden etkilenmeden alışverişlerini yapıyor.

 


BİR GÜNLE SINIRLI OLMAYACAK
Resmi açılışta yaptığı konuşmasında 2018 yılında da kapalı pazar yeri yapımlarının devam edeceği müjdesini veren Ayaz, 2 adet kapalı semt pazarının yapımının Barbaros Mahallesi ve Yeşilyurt Mahallesi’nde başlayacağını söyledi. Hüseyin Ayaz, ilçedeki nüfus artışını da göz önünde bulundurarak bu pazarların büyük ve çağın gereksinimlerine uygun, en modern şekilde yapılacağını belirtti. Başkan Ayaz ayrıca bu pazar yerlerinin sadece bir gün değil, farklı günlerde de faaliyette olması için pazarcılar odası ile planlamaların yapıldığını belirtti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı