Haber
02 Ocak 2018 - Salı 12:51
 
Yeni yılı değil fethi kutladılar
Anadolu Gençlik Derneği Gölcük Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Mekke ve Kudüs’ün Fethi Programı’nda Kuran-ı Kerim tilaveti okundu, Müslüman ülkelerinde zulüm gören insanlar için dualar edildi
KOCAELİ Haberi
Yeni yılı değil fethi kutladılar

Anadolu Gençlik Derneği Gölcük Temsilciliği tarafından ‘Mekke ve Kudüs’ün Fethi Programı’ her sene olduğu gibi bu sene de Gölcük Kongre Sarayı’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. İstiklal Marşı ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim’i Güzel okuma Türkiye 1.si Kocaeli Topçular Ulu Camii İmam-Hatibi Hafız Hikmet Akça’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Anadolu Gençlik Derneği tanıtım sinevizyonunun izlenmesinin ardından, gecenin önemine dair bir konuşma yapan AGD Gölcük İlçe Başkanı Muharrem Güleç şunları söyledi: “Bu gece biz burada Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi Programını icra ediyoruz. Ancak birileri de ekranlardan manşetlere, televizyon kanallarından internet sitelerine tüm kötülükleriyle üzerimize geliyorlar. Fetihlerle elde edilmiş bu topraklarda 300 yıldır İslam’a, kimliğimize, değerlerimize karşı yürütülen bir savaşın olduğunun, bir kültür savaşının olduğunun farkındayız.

 

“YILBAŞI KUTLAMALARINA TEPKİ KOYULMALI”
Biz adına yılbaşı eğlencesi denilen ve neredeyse tüm dünya halklarına dayatılan çirkinliklere karşı bir tavır takınmamızın İslam’ın bir gereği olduğuna inanıyoruz. İşte bu gece, binlerce gencimizin kanına girecekler. Belki ilk defa bir gencimizin alkolle ya da bir başka kötülükle buluşmasını sağlayacaklar. Milli Piyango adı verilen oyunla kitlelerin kumarla buluşturulmasını sağlayan, her türlü kötülüğe giden yolları açan, birçok gencin çeşitli bağımlılıklara yakalanmasına sebep olan, birçok insanda iffet duygusunu zedeleyen her türlü eğlence anlayışını reddediyoruz.” 

 

81 İLDE
Yeni yıla girilen gecede Anadolu Gençlik Derneği’nin 81 ilde ve 300’ü aşkın noktada Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi programları düzenlediğine dikkat çeken Güleç, “Mekke’nin Fethini hicri takvime göre mi kutluyoruz yoksa miladi takvime göre mi? Fetih Ramazan ayının 10’unda mı oldu, 20’sinde mi? Biz bu tartışmalara girmiyoruz. Bizim için önemli olan kronoloji değil, şuurdur. Fetih nedir? Fetih açmak demektir. Kapıları, kilitleri, kilitli kalpleri açmak demektir. Fetih, kalplerin ve kapıların tevhide açılmasıdır. Fetih,  kula kulluğa, zalim diktatörlere, zulüm getiren ideolojilere “hayır” diyerek yürekleri âlemlerin rabbiyle buluşturmaktır. Sonuç olarak Müslümanların fetih anlayışı ve şuuru bugününün dünyasında yaşanan sıkıntıların yegâne ilacıdır. Yeryüzü yeni bir fetih nesli beklemektedir. Bu neslin harmanladığı yer Anadolu Gençlik Derneğidir.

 

ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLER VERİLDİ
Güleç’in konuşmasının ardından, Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam-Hatip Lisesi Öğrencisi Hafız Mustafa Erikci Kur’an-ı Kerim tilavet etti. AGD Lise Komisyonundan Ömer Erdem ve AGD İ-Hatip Komisyonundan Ersin Er’in okuduğu şiir ile devam eden programa Halıdere Düş Treni Ana Okulu öğrencilerinin Sema ve Mehteran Gösterisi ve akabinde de Cevheri İlahi Grubu’nun Tasavvuf Musikisi Konseri renk kattı. Programın son bölümünde Siyer-i Nebi Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Üç kategoride dereceye giren verilen öğrencilere ödülleri verildi. Program, salonda bulunan 20 öğrenciye çekilişle çeşitli hediyelerin verilmesiyle sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, yılı, değil, fethi, kutladılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı