Haber
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 14:28
 
Yeni parti sorusuna manidar cevap!
Ekonomiden sorumlu eski bakan ve eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yeni parti kurması ile gündeme gelen Ali Babacan'ın yanında olacağı sorularına yanıt verdi.
POLİTİKA Haberi
Yeni parti sorusuna manidar cevap!

Ekonomiden sorumlu eski bakanlardan ve eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, parti kurması beklenen Ali Babacan ile birlikte hareket edebileceği şeklinde yer alan yorumlara ilişkin açıklamada bulundu. 

 

SASA tarafından düzenlenen basın toplantısında Reuters'ın "Babacan ile birlikte hareket edebileceğiniz şeklinde yorumlar var, ne diyorsunuz?" sorusuna yanıt veren Mehmet Şimşek, "Zamanı gelince konuşuruz" ifadesini kullandı.

 

Gazeteci Ruşen Çakır geçtiğimiz günlerde Ali Babacan'ın partisinin ayrıntılarını verdiği yayınında, "Mehmet Şimşek de herhalde bu harekete yakın duruyor. Onun tekrar iktidar tarafından kazanılmak istendiği ama Şimşek'in buna yanaşmadığı yolunda rivayetler var" demişti. 

 

Eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan, 8 Temmuz'da yaptığı yazılı bir açıklamayla kurucuları arasında yer aldığı AK Parti'den 18 yıl sonra istifa etmişti.

 

Yeni bir parti kuracağı dile getirilen Babacan, "Türkiye'nin bugünü ve geleceği için yeni bir çalışma başlatmak kaçınılmaz hale gelmiştir"ifadelerini kullanmıştı. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı