Haber
08 Kasım 2018 - Perşembe 11:36
 
Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimleri başlıyor
Yerelimizde İletişim Fakültesi öğrencileri başta olmak üzere üniversite okuyan ve mezun olan öğrenciler için iş başında eğitim ve istihdam sağlaması planlanan iş garantili eğitim programı başlıyor
KOCAELİ Haberi
Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimleri başlıyor

ÖNCELİK İLETİŞİM FAKÜLTESİNE TANINDI

MARKA iş birliği ile KOÜ İletişim Fakültesi, İŞKUR ve Basın İlan Kurumu ile birlikte yapılacak olan programın mülakatları tamamlandı. İletişim fakültesi öğrencilerinin öncelik olarak alındığı 35 öğrenci 12 – 23 Kasım tarihleri arasında Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim görmeye başlayacak.  9 aylık süreçte istihdam ve iş başı eğitim sağlayacak programda dersler Kocaeli Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilecek.

 

EĞİTİM GİDERLERİNİ MARKA KARŞILAYACAK

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın yerel basına yönelik çalışmanın verimli olacağını belirttiği program İletişim mezunlarına istihdam olanağı olacak. Yerel basının iletişim mezunlarının çalışma alanı olması için faaliyete geçirilen eğitimde giderleri MARKA karşılayacak.

 

80 SAATLİK EĞİTİM VERİLECEK

Yeni nesil gazetecilik eğitimi, basın sektörüne nitelikli elaman kazandırılması yazılı basın sektörünün yapısal ve dijital dönüşümünün gerçekleştirilmesine olanak sağlayacak. Bu kapsamda Medya Tarihi, Kriz ve Barış Haberciliği, Dijital Habercilik, Kültür Sanat Haberciliği ile birlikte 20 ders toplamda 80 saat olarak görülecek.

Kaynak: Editör: STJ. MUH. TUĞÇE HOCAOĞLU
Haber Yazılımı