Haber
10 Temmuz 2018 - Salı 16:23
 
Yeni bakanlar TBMM'de yemin etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni bakanlar TBMM Genel Kurulu'nda yemin ederek görevlerine başlayacak. Bakanlar şuanda TBMM'de yemin etti.
GÜNCEL Haberi
Yeni bakanlar TBMM'de yemin etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Meclis'te yemin etmesiyle yeni sistem resmen ve fiilen başlamış oldu. Törenden sonra dün gece yeni kabine ve cumhurbaşkanı yardımcıları açıklandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Bakanlar Kurulu'nda 16 bakan yer aldı. Yeni bakanlar TBMM'de yemin etti.

 

KURTULMUŞ VE ÜNAL YEMİN ETTİ: Toplantıda ilk olarak, önceki birleşimde yer almayan AK Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ant içti. Daha sonra yeni bakanların atanmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi okundu.

 

SÜLEYMAN SOYLU BÜYÜK ALKIŞ ALDI: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun adı okunduğunda Ak Parti sıralarında alkış tufanı koptu. Soylu yemin ettikten sonra da yine büyük alkış aldı.

Genel Kurul'da yemin edecek kabine üyelerinin isimleri şöyle:Cumhurbaşkanı Yardımcısı - Fuat OktayAdalet Bakanı - Abdulhamit Gül
 


Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı – Zehra Zümrüt SelçukDışişleri Bakanı – Mevlüt Çavuoğluİçişleri Bakanı – Süleyman SoyluMilli Savunma Bakanı – Hulusi AkarMilli Eğitim Bakanı – Ziya SelçukSağlık Bakanı – Fahrettin KocaEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı – Fatih DönmezUlaştırma ve Altyapı Bakanı – Mehmet Cahit TuranÇevre ve Şehircilik Bakanı – Murat KurumTarım ve Orman Bakanı – Bekir PakdemirliKültür ve Turizm Bakanı – Mehmet ErsoyGençlik ve Spor Bakanı – Mehmet KasapoğluHazine ve Maliye Bakanı – Berat AlbayrakTicaret Bakanı – Ruhsar PekcanSanayi ve Teknoloji Bakanı – Mustafa Varank

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı