Haber
25 Aralık 2018 - Salı 17:08
 
Yavuz: 'Sabretmek zorundayız'
Dün akşam TV41’de yayınlanan ve Selim Eryılmaz’ın sunduğu 3.Devre programına katılan Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz, borçlardan transfere, kongre konusundan Valilik tarafından düzenlenen kampanyaya kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
KOCAELİSPOR Haberi
Yavuz: 'Sabretmek zorundayız'

“GÜZEL BİR İLK YARI GEÇİRDİK”

 

Öncelikle ilk yarının değerlendirmesini yapan Başkan Yavuz, “Her anlamda güzel bir ilk yarı geçirdik. Daha iyisi olabilir miydi, evet olabilirdi. 33 puanla bitirdik. Bayburt, Diyarbekir ve Erzincan maçları daha farklı olabilirdi. Mesela Diyarbakır’da çok gol pozisyonuna girdik. Oradan 1 puanla bile dönsek üzülecektik. Çok pozisyon yakaladık. Erzincan maçı da öyle. Kötü oynayıp kazandığımız da maçlar da oldu; Ankara Adliye maçı gibi” dedi.

 

“8 MAÇ BAŞI BORCUMUZ VAR”

 

Futbolcuların ücretlerini yıllardır düzenli ödediklerini ancak bu sezondan 8 maç başı ücreti borçlarının olduğunu kaydeden Yavuz, Ocak ayı sonuna kadar bu paraları da ödeyeceklerini belirterek, “Futbolculara 520 bin gibi borcumuz var. Aralık sonu veya 4-5 Ocak gibi 250 bini ödeyeceğiz. Kalanı Ocak sonu ödeyeceğiz. İlk kez böyle bir konuma düştük. Hep günü gününe yapmaya çalışıyorduk ödemeleri” diye konuştu.

 

“PTT’DEN AŞAĞISINA GÖRÜŞMEM”

 

Kadrolarında bulunan oyunculara başka takımların talip olduğunu ifade eden Başkan Yavuz, 1.Lig’in dışında alt liglerden gelecek teklifler için görüşme yapmayacağın dile getirdi. Yavuz, “Burak Süleyman, Ali Keten, Sefa Narin ve Mesut Özdemir ile birlikte genç futbolcularımızdan Fatih ve Gökdeniz'in talipleri var. 2.ve 3.Lig'den takımla asla görüşmem. 2.Lig’de oynayacaklarına Kocaelispor’da oynasınlar. Çocuklara da dedim. Sizin için en az PTT'den teklif gelirse görüşürüm" dedim.

 

“TARAFTARIMDAN ÖZÜR DİLİYORUM”

 

Stadyumdaki ulaşım sorunu hakkında da konuşan Bahri Yavuz, “Stadın lokasyon ile ilgili büyük sıkıntıları var. Yüzde 1 bile sorumluluğum olmamasına rağmen 2 km yürümek zorunda kalan taraftarlarımızdan özür diliyorum. Muazzam bir otopark sorunu var. Bin araçlık otopark taraftarlar için yapılmış ancak plaka tanımı ve bomba ekipmanı yok. 1 milyon gibi rakamdan bahsetmişlerdi. Emniyet bu olmadan araç almayacağını söyledi. Biz sorumluluk alıp kiralayalım dedik. Onu da istediğimiz rakam olmadığı için kiralayamadık. Görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

 

“HESABINI BEN Mİ VERECEĞİM ?”

 

‘Efsane geri dönüyor’ kampanyasıyla ilgili olarak da düşüncelerini aktaran Yavuz şunları söyledi: “191 bin lira toplandı. 50 bin lirasını İbrahim Aracı, başkanı olduğu organize sanayi bölgesinden verdi. 50 bin lirayı başkan vekilim Sait Ertuğ’un babası sevgili Bahattin Ertuğ, Alikahya’daki fabrikalar olarak verdi. Yani 191 binin 100 bin lirasını İbrahim ağabey ve Bahattin ağabeyden. 4 ayda bu şehir; Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, 5-6 milletvekilimiz, Ticaret Odası, Sanayi Odası başkanlarımız 191 bin lira toplanmış. Bunun hesabını da ben mi vereceğim? Gidin onlara sorun. Açıklamayı ben mi yapayım taraftarlara?”

 

“EN ÇOK BEN İSTİYORUM”

 

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, dün akşamki canlı yayında camianın en çok merak ettiği transfer tahtasının açılış açılmamasıyla ilgili olarak , “Elbette açılacak. Kimse benden daha fazla isteyemez açılmasını. Açılacak ama 17 milyon ödeyerek değil. Transfer açılırsa şampiyonuz, açılmazsa yok muyuz yani? Bütün mücadele bu cümleye mi sıkışacak?” dedi.

 

“OLAĞANÜSTÜ KONGRE YOK”

 

Olağanüstü kongre kararından vazgeçtiklerini söyleyen Bahri Yavuz, “Sevgili İbrahim Aracı, göreve geldiğimiz günden bu yana bize düzenli olarak çok destek oldu. Yanına gittiğimde ‘Bu işin öncüsü siz olun, süreci siz yönetin’ dedim. İş finale gelmiş, bu rol çalmak olur, bize yakışmaz, siz devam edin’ dedi. Biz neden bu noktaya geldik? Enerjimiz bitiyor. O enerjinin bitmesi kırılganlığa neden oluyor” dedi.

 

“SABRETMEK ZORUNDAYIZ”

 

Kocaelispor’un ayağını yere basma sürecini henüz tamamlamadığını belirten Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, “Geçmişteki hataların tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz. Kendi tesisimizi, finalimizi yapmamız lazım, direneceğiz. Biz kulübü borçsuz hale getirmek, bunun için de sabretmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

 

“GELSİNLER YÜZÜME TÜKÜRSÜNLER”

 

Yavuz programın sonunda siyasete girip girmeyeceğiyle ilgili soruya, “Kendimi ve Kocaelispor’u kimseye kullandırtmayacağım. Kocaelispor başkanlığını hiçbir şeye değişmem. Kocaelispor başkanlığından sonra x partiden milletvekili veya başkan adayı olursam gelsinler benim yüzüme tükürsünler” yanıtı verdi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı