Haber
12 Ekim 2018 - Cuma 13:31
 
Yakup Törk, Darıca’ya aday adayı
CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, yarın ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek belediye başkan aday adaylığı için başvurusunu yapacak. Aday olacağını söyleyen Törk, Hedefimiz Darıca Belediyesi’ni kazanmak.Herkesin belediye başkanı olacağıma söz veriyorum dedi.
KOCAELİ Haberi
Yakup Törk, Darıca’ya aday adayı

CHP bir yandan 2019 yılında yapılacak yerel seçimler için yoğun bir çalışma sürerken, bir yandan da Genel Merkez'in örgütlere gönderdiği genelge ile seçim takviminin belli olmasının ardından aday adaylığı hareketliliği yaşanmaya devam ediyor. Parti yönetiminin il ve ilçe örgütlerine gönderdiği genelgede aday adayı olmak isteyen il, ilçe yönetim kurulu üyelerinin görevlerinden istifa etmeleri için dün son gündü. Yakup Törk dün CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın yanına gelerek aday adaylığı için istifasını verdi.

 

 

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a istifasını sunan Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk aday adaylığını açıkladı.

 

HEDEFİMİZ DARICA’YI KAZANMAK

Yarın sona erecek sürenin ardından CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, gün içinde görevinden istifa ederek belediye başkan aday adayı olacak. Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Törk, “5 yıl önce yerel seçimlerde aday adayı olmuş ve önseçimde örgütümden yüzde 40 oranında oy almıştım. O günden bu güne çalışmaları bırakmadım. 3 yıldır da ilçe başkanlığı yaptım. Hedefimiz Darıca Belediyesi’ni kazanmak. Herkese dokunabilen bir belediye olmak” dedi.

 

 

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı