Haber
13 Aralık 2019 - Cuma 09:38
 
Yağışlı havalara güneş molası! Yeni yıla 'sıcacık' gireceğiz!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, önümüzdeki 5 günlük hava tahmin haritalarını günceledi. Yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye önümüzdeki hafta itibariyle bahardan kalma günler yaşayacak.
YAŞAM Haberi
Yağışlı havalara güneş molası! Yeni yıla 'sıcacık' gireceğiz!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara'nın batısı, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu'nun güneybatısı, Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Bilecik, Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu, Çorum, Tokat ve Karaman çevrelerinin yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak, Sivas, Erzurum, Kars, Ağrı, Bitlis ve Hakkari'nin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya çevreleri ile İzmir, Aydın, Muğla kıyıları, Çanakkale ve Adana'nın güney, Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güneyi, İç Ege ve İç Anadolu'nun batısında yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI

 

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.


RÜZGAR

 

Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

 

Yağışların; Antalya çevreleri ile İzmir, Aydın, Muğla kıyıları, Çanakkale ve Adana'nın güney, Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

 

İŞTE HARİTALARLA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ:

 

haritalı hava durumu tahmini

haritalı hava durumu tahmini

haritalı hava durumu tahmini

haritalı hava durumu tahmini

haritalı hava durumu tahmini

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı