Haber
10 Eylül 2017 - Pazar 08:30
 
Vatandaşlar terörist sanıp koruculara haber verdi!
SİVAS'ın Suşehri ilçesinde 43 gün önce hayvanlarını köye getirmek için yaylaya gittikten sonra kendisinden haber alınamayan çiftçi 29 yaşındaki Murat Ünsal, Erzincan'da arazide bulundu.
GÜNCEL Haberi
Vatandaşlar terörist sanıp koruculara haber verdi!

SİVAS'ın Suşehri ilçesinde çiftçilik yapan 29 yaşındaki Murat Ünsal 43 gün önce kayboldu. Jandarmanın aradığı Ünsal, Erzincan'ın İliç ilçesinde bulundu. Perişan halde olan ve vatandaşların terörist sandıkları Ünsal'ı korucular yakaladı.

Bağdan üzüm koparmak isterken köylülerin kendisini görmesi üzerine kaçan ve terörist sanılan Ünsal, haber verilen köy korucuları tarafından yakalandı. Kayıp olarak arandığı anlaşılan perişan haldeki Murat Ünsal dağda yolunu şaşırıp kaybolduğunu, su yolunu takip ederek yürüdüğünü, dağdaki ve çevre bağ- bahçelerdeki ağaçlardan meyve yiyerek beslendiğini söyledi.

Suşehri İlçesi'ne 16 kilometre uzaklıktaki 100 haneli Kekeç Köyü'nde oturan çiftçi evli 2 çocuk babası Murat Ünsal, 29 Temmuz'da hayvanlarını getirmek için gittiği Soğan Obası Yaylası'nda kayboldu. Ünsal, uzun süre eve dönmeyince telaşlanan ailesi güvenlik güçlerine durumu bildirerek yardım istedi. Köye yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta olduğu belirtilen yayla güzergahında jandarma, arama kurtarma ekipleri ve köylüler tarafından yapılan aramalardan sonuç alınamadı. Aradan geçen 43 güne rağmen Ünsal'ın izine rastlanmadı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı