Haber
26 Haziran 2019 - Çarşamba 01:23
 
Vatandaşa seçim sonrasında kalan ağır fatura!
Yinelenen İstanbul seçimlerinin vatandaşa faturası çok ağır oldu. Hükümetin seçim ısrarı vatandaşın cebini vurdu. Bütçeye zararı büyük oldu. Kaynak: Vatandaşa seçim sonrasında kalan ağır fatura!
EKONOMİ Haberi
Vatandaşa seçim sonrasında kalan ağır fatura!

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, İstanbul’da tekrarlanan seçimler için Nisan'da 337.4 milyon lira; Mayıs'ta ise 13.6 milyon lira ile vatandaşın cebine yansıdı. Yıl başından bu zamanda kadar yapılan toplam harcama ise 385.3 milyon lira olarak gözlemlendi.

 

Hane halkına yapılan transferler geçen yılın ilk 5 ayında 20.5 milyar lira iken, bu yıl aynı dönemde 26.5 milyar lira olarak görüldü. Hükümet buna karşın İstanbul seçimlerinde ağır bir hezimete uğradı.

 

Sosyal amaçlı transferler mayısta 1.6 milyar lira olarak gerçekleşti. 5 aylık toplam 7.9 milyar liraya ulaştı. Sosyal amaçlı transferlerde harcamaların tamamı “diğer” kaleminden gerçekleştirildi. Bu nedenle de nereye harcandığı açıklanmadı. Geçen yılın 5 ayında ise sosyal amaçlı transferlerin toplamı 4.2 milyar liraydı. Bu arada hane halkına yapılan “diğer” transferler kaleminden ise mayısta 489.6 milyon lira harcandı. 5 aylık rakam 2.9 milyar lira olarak gerçekleşti. “Diğer” kalemi olduğu için kaynağın nereye gittiği belirtilmedi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı