Haber
19 Eylül 2019 - Perşembe 14:03
 
Valilikten hala açıklama yok! Kocaeli'de yarın okullar tatil edilecek mi?
İstanbul Tuzla’da meydana gelen yangında havaya salınan kimyasallar, yarın Kocaelililerin üzerine zehir olarak yağacak! Uzmanların açıklamalarının ardından veliler tedirgin… Peki, Kocaeli’de okullar yarın tatil edilecek mi? Valilikten açıklama bekleniyor!
YAŞAM Haberi
Valilikten hala açıklama yok! Kocaeli'de yarın okullar tatil edilecek mi?

İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Hüseyin Toros, dün İstanbul Tuzla’da meydana gelen yangında havaya salınan kimyasalların, 20 Eylül Cuma günü yani yarın beklenen sağanak yağmurla yer yüzüne ineceğini belirterek, İstanbul’un yanı sıra Kocaeli, Sakarya ve Eskişehir’de yaşayan vatandaşları uyardı.

 

Bu şehirlerin üzerine kimyasal yağacağını açıklayan uzmanların bu uyarıları sonrası gözler Kocaeli Valiliğine çevrildi. Vatandaşlar tedirgin, özellikle de veliler…

 

Yağmur ile birlikte ciddi sağlık problemlerine neden olabilecek kimyasal maddenin üzerimize yağacak olması sonrası okulların tatil edilip edilmeyeceği merak ediliyor. Bu saate kadar herhangi bir açıklamada bulunmayan Kocaeli Valiliğinin, zehirle ilgili bir kriz masası oluşturup oluşturmadığı, okulların tatil edilip edilmeyeceğine dair bir açıklama yapıp yapmayacağı merak ediliyor. 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı