Haber
18 Eylül 2017 - Pazartesi 10:57
 
Vali Aksoy ilk ders zilini çaldı
TBMM İlkokulu’ndaki düzenlenen ders yılı açılış töreninde Vali Hüseyin Aksoy, ilimizdeki 2017/2018 ders yılını başlatan ilk ders zilini çaldı
YEREL Haberi
Vali Aksoy ilk ders zilini çaldı

2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un ilk ders zilini çalmasıyla resmen başladı. Bu yıl ders yılı açılış töreni, Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen organizasyonla Yuvam Akarca’da bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi İlkokulu’nda gerçekleşti. Kent protokolünün yoğun katılımıyla gerçekleşen törene öğrenciler, ellerindeki Türk bayrakları ve balonlarla renk kattı.

GENİŞ KATILIM

3 aylık yaz tatilinin ardından başlayan 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı Ders Yılı Açılış törenine Vali Hüseyin Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, AK Parti Milletvekili İlyas Şeker ve Mehmet Akif Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kamu Hastaneleri Birliği Op. Dr. Şenol Ergüney, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve İl Milli Eğitim Müdürü yardımcıları, öğrenciler ve veliler katıldı.

BORÇ BİLİYORUZ

Törende açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Aldığımız her kararda 416 bin öğrencinin sorumluluğunu üzerimizde taşıyoruz. Bunu hem milletimize hem kendimize karşı bir borç biliyoruz. Öğrencilerimiz, okullarına yeniden kavuşmanın, velilerimiz de taşıdığı sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmenin getirdiği heyecanını taşıyor. Eğitim, şüphesiz her dönemde toplumların en büyük önceliği olmuştur. Yoğun bir öğrenci potasiyeline sahip ilimizde dünya standartlarına uygun nesiller yetiştirmek amacıyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Sizlerle birlikte bizler de bugünün heyecanını yaşıyoruz. Yarının mühendisleri, hakimleri, pilotları, belediye başkanları bu yavrularımızdan çıkacak. Onların okuması iyi bir eğitim alması hepimizin en büyük dileğidir. Bütün çalışmamız onlar için. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman çocuklarımızın yanında yer aldık. Göreve geldiğimiz günden bu yanan eğitime çok önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.

OKULLAŞMA ORANI

Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere başarılar dileyen AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, “Bugün Kocaeli’de 368 bin öğrencimizin yeni bir yıla merhaba dediği bugünde, her birimiz bu güzel ana şahitlik ettik. Öğrencilerimizin gözlerindeki o ışıltıyı mutluluğu paylaşmak üzere buradayız. Kocaeli olarak okullaşma oranında Türkiye ortalamasını geçmiş vaziyetteyiz. Büyük Türkiye’yi inşa edecek geleceğimizin teminatı bu yavrularımızın daima yanında olacağız” dedi.

TEDBİRLERİ ALDIK

Son olarak kürsüye gelen Vali Hüseyin Aksoy, “Eğitim bizim olmazsa olmazamız. Bütün imkanlarımızı zorlayoruz. Bu noktadan hareketle Kocaeli bugün itibariyle 368 bin öğrenci, 22 bin öğretmen nezaretinde eğitim ve öğretime başladı. Özellikle gençlerimizin iyi bir eğitim alması başarı yolunu açması bizim en büyük temennimiz. Eğitimde herhangi bir sorun yaşanmaması adına bir toplantı gerçekleştirdik ve gerekli tedbirleri aldık” şeklinde konuştu.

VELİLERE SESLENDİ
Okul çevresinde beklenme yapılmasının yasaklandığını söyleyen Vali Aksoy, “Okul çevresindeki internet kafelerde okul döneminde çocuklarını burada olması yasaklanmıştır. Hepimizin amacı çocuklarımızın eğitiminin en iyi şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak. Herkes yeni eğitim öğretim yılına en iyi şekilde hazırlandı” dedi. Velilere de seslenen Hüseyin Aksoy, “Sevgili veliler, öğrencilerimizi öğretmenlerimize teslim ediyoruz. Bizim sizlerden istirhamımız, öğretmenlerimiz ve müdürlerimizle irtibanızı kesmeyin. Eğitimde başarıyı yakayabilmek için okul idaresiyle sürekli diyalog halinde olunmalı. Yeni eğitim öğretim yılının bir önceki yıldan daha başarılı olasmını temenni ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı