Haber
27 Mart 2018 - Salı 16:26
 
Utku Berat GATA’da tedavi edilecek
Aslen Gölcüklü olan İstanbul’da yaşayan yardımsever Sema Bayrak’ın devreye girmesi sonrasında konu Ankara Valiliği’ne aktarıldı ve Valilik gerekli işlemleri yaparak Utku Berat’ın GATA’da tedavi altına alınacağı açıklandı. Aile yarın ambulans ile Ankara gidecek.
KOCAELİ Haberi
Utku Berat GATA’da tedavi edilecek

Gölcük’te oturan Dinçay ailesinin epilepsi hastası 8 yaşındaki çocukları Utku Berat Dinçay’ın tedavisi için basın da çıkan haberler sonrasında yardım eli uzatıldı. Aslen Gölcüklü olan İstanbul’da yaşayan  yardımsever Sema Bayrak’ın devreye girmesi sonrasında konu Ankara Valiliği’ne aktarıldı ve Valilik gerekli işlemleri yaparak Utku Berat’ın GATA’da tedavi altına alınacağı açıklandı. Dinçay ailesi yarın ambulans ile Ankara’ya gidecek ve Utku Berat Dinçay’ın tedavisi başlayacak. Baba Hayrettin Dinçay gazetemize yaptığı açıklamada, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti ve inşallah çocuğum için daha güzel günler gelecek ve iyileşecek” dedi.

 

NE YAPILMASI GEREKİYOR?

 

 Gölcük İhsaniye Mahallesinde oturan Hayrettin Dilek Dinçay çiftinin tek çocuğu olan Utku Berat günde defalarca epilepsi krizi geçiriyor. Utku Berat’ın, beynindeki nöbetlere yol açan oluşumun yok edilmesi için vagal sinir uyarımı ameliyatı olması gerekiyor. Ameliyatla beynine yerleştirilecek pil ile Utku Berat Dinçay’ın epilepsi nöbetleri yatıştırılacak. Ailenin durumu ile ilgili de yaptığımız araştırmada Gölcük Kaymakamlığı tarafından bugüne kadar tüm gerekli desteklerin yapıldığı bilgisine ulaştık. Aileye maaş bağlanırken, tüm yardımların da yapıldığı öğrenildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı