Haber
23 Ağustos 2019 - Cuma 16:51
 
Ünlü açıkladı: 'Ülkücüler belediyelerde işe alınıyor'
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in belediye logosuna T.C. ibaresini eklemesi ve ülkücülerin belediyelerde kadrolaşmasıyla ilgili açıklama yaptı
POLİTİKA Haberi
Ünlü açıkladı: 'Ülkücüler belediyelerde işe alınıyor'

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in belediye logosuna T.C ibaresini eklemesini değerlendirdi. Ünlü, “T.C konusuyla ilgili olarak MHP Teşkilatlarının 2009-2010’da verdiği mücadele ortadadır. O zaman neredeydiler. O ibareyi İzmit Belediyesi’nin önüne kim taktırmıştır baksınlar. Bunu incelesinler. Kocaeli kamuoyu bazı şeyleri çabuk unutuyor. Tabelaya T.C’yi zaten biz yazdık. O zamanlar belediye başkanıyla davalık olundu. Bunun mücadelesini ülkücüler vermiştir. Bugün her yer Türkiye Cumhuriyeti’nindir. Mühim olan hassas süreçte T.C ibaresini gündeme getirmektir” dedi.

 

“KADROLAŞMADA SIKINTIMIZ YOK”

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği basın açıklamasında Ülkücülerin belediyelerde kadro almayı hak ettiğini belirterek bayramdan sonra kadrolaşacaklarını ifade etmişti. Ülkücülerin bayramdan sonraki kadrolaşma durumunu sorduğumuz Aydın Ünlü konu hakkında, “Sıkıntımız yok. Arkadaşlarımız peyderpey işe alınıyorlar” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı