Haber
28 Nisan 2018 - Cumartesi 20:01
 
Üniversitede mastürbasyon kursu ortalığı ayağa kaldırdı!
Almanya'da bir üniversitede kadınlara yönelik mastürbasyon kursu başlatılacak olması tartışmaları beraberinde getirdi.
TEKNOLOJİ Haberi
Üniversitede mastürbasyon kursu ortalığı ayağa kaldırdı!

Almanya’nın Bielefeld Üniversitesi, son günlerde sıra dışı bir kurs haberiyle gündemde. Die Welt gazetesinin okuyucularına duyurduğu habere göre, okulun öğrenci komitesi (AStA) kadınlara yönelik bir mastürbasyon kursu düzenlemeye karar verdi.

 

Kurs için başvurular alınırken, kısa süre içinde kontenjanın dolduğu açıklandı. Çeşitli derslerin, panellerin ve uygulamalı etkinliklerin de olacağı duyurulan kursun amacı, kadınların kendi vücutlarını daha iyi tanımaları ve cinsel tatmine ulaşmalarını sağlamak olarak gösterildi.

 

Teorik derslerin yanında pratik derslerin de olması nedeniyle, katılımcılardan yanlarında el aynası, havlu ve kayganlaştırıcı krem getirmeleri de istendi.

 

Kurs farklı tepkileri de beraberinde getirdi. Hristiyan Öğrenciler Birliği’nden Philip Sagittarius, “Bu kötü bir şaka olmalı. Bir oda dolusu insanın mastürbasyon yaptığı bir ortamda bilimsel bir şey tartışma beklemiyorlardır” dedi.

 

Üniversite yönetimi ise söz konusu kursu düzenleyenin AStA olduğunu ve bütün sorumluluğun onlara ait olduğunu ifade ederken, kursu iptal etmek gibi bir düşüncelerinin de olmadığını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversitede, mastürbasyon, kursu, ortalığı, ayağa, kaldırdı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı