Haber
10 Şubat 2018 - Cumartesi 12:43
 
Ülkücülerden köy okullarına yardım eli
Son zamanlarda yaptığı yardımlarla takdir toplayan ülkücüler, Mardin’de ki bir köy okuluna bir kamyonet dolusu kışlık kıyafet ve kırtasiye malzemesi yardımı yaptı
TEKNOLOJİ Haberi
Ülkücülerden köy okullarına yardım eli

Mardin’den gelen yardım çağrısına kulak veren Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanlığı, köy okuluna yardım elini uzattı. Kısa süre önce Bingöl/Kiğı’daki köy okullarında eğitim gören öğrencilere bot e mont gibi temel kışlık eşyaları gönderen Ülkü Ocakları şimdi de Mardin köy okullarına sahip çıktı. Son zamanlarda yaptığı yardımlarla takdir toplayan ülkücüler, Suriye sınırında Türkmen cephelerine yardımlarını da sürdürüyor. Mardin’de ki bir köy okuluna bir kamyonet dolusu kışlık kıyafet ve kırtasiye malzemesi gönderen ülkücüler, nerede ihtiyaç varsa oraya yetişmeye çalışıyor. Yardımlarla ilgili açıklama yapan Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı Gökhan Özkara, Biz Elhamdülillah Müslüman Elhamdülillah Türk’üz. 


BOYNUMUZUN BORCU
Hem dini olarak hem de kültürel olarak yardım eli uzatmak gedikleri eksikleri gidermek boynumuzun borcudur. Şahsi olarak bunu böyle benimsemiş olmam da ki en büyük etken ülkü ocaklarıdır. Küçüklüğümüzden beri hep ülkü ocakları iyiliği, paklığı, yardım etmeyi, hakkı, hukuku öğretti. Ocağımızın yapısı iyilik üzerine kuruludur, ondan sebep elimizden geldiğince bu tarz çalışmalara devam edilecektir. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı