Haber
08 Aralık 2017 - Cuma 10:43
 
'Tutamayacağınız sözleri vermeyin!'
Posco işçisinin sorunlarını mecliste dile getiren CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün’ün ‘Posco işçisinin sorunu Cumartesi günü çözülecek’ sözlerini de hatırlatarak “Tutamayacağınız sözleri vermeyin” dedi
TEKNOLOJİ Haberi
'Tutamayacağınız sözleri vermeyin!'

CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet POSCO işçisinin sorunlarını mecliste dile getirmeye devam ediyor. Mecliste konuşan Milletvekili Hürriyet, “Biz Posco işçisinin yanında durma sözü verdik ve tutuyoruz. Siz Cumartesi günü çözüleceğinin sözünü vermiştiniz ama hala bir sonuç yok, tutamayacağınız sözü vermeyin” dedi. Mecliste konuşan Hürriyet, “Geçtiğimiz ay Birleşik Metal-İş Sendikasına üye oldukları gerekçesiyle işlerinden çıkarılan Posco Assan işçilerinin mağduriyeti devam ediyor. Posco’da bir işçimiz daha sosyal medya hesabında benim haberimi paylaştı diye işten çıkarıldı. İzin gününü gerektiği şekilde geçirmeme gibi sudan bahanelerle işten atmalar devam ediyor” dedi.


BU ÇOCUKLARIN AHI KİMSEDE KALMAZ
Açıklamasına devam eden Hürriyet, Milletvekili Aygün’ün ‘Posco işçisinin sorunu Cumartesi günü çözülecek’ sözlerini de hatırlatarak, “Bizler bu hukuksuzluğun karşısında her zaman işçimizin yanında olacağımızın sözünü vermiştik, iktidar partisinin vekilleri de haksızlığın geçen cumartesi günü sona ereceğinin sözünü vermişti. Bizler sözümüzde duruyoruz, iktidar vekillerinin de hâlâ sözlerini tutmalarını bekliyoruz” dedi. Posco işçisinin gerçekleştirdiği eylemlerden kesitlerin yer aldığı fotoğrafları da gösteren Hürriyet, “Unutmayınız ki işçilerin, evine ekmek götüremeyen bu babaların, bu çocukların kimse de ahı kalmaz. Gün olur bu şehrin çocukları sizden hesap sorar. 13 belediye başkanını, 7 vekili başa getirenler indirmesini de iyi bilirler” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı