Haber
05 Kasım 2018 - Pazartesi 11:38
 
Turkuaz Futbol Turnuvası’nda kuralar çekiliecek
Turkuaz Komite Başkanı Oktay Kocaetekin’in üstlendiği Turkuaz Futbol Turnuvası – Şirketler arası liginin kura çekimi 7 Kasım Çarşamba günü 12 şirketin katılımıyla The Ness Otel’de gerçekleştirilecek
SPOR Haberi
Turkuaz Futbol Turnuvası’nda kuralar çekiliecek

Şirketler arası olarak gerçekleştirilen ve 2004 yılından beri geleneksel bir şekilde devam eden Turkuaz Futbol Turnuvası’nın tanıtımı turnuva komite başkanı Oktay Kocatürk tarafından Kocaeli GKD (Genç Kocaeliler Derneği) Kafe’de gerçekleştirildi.  Gerçekleştirilen toplantıda konuşan komite başkanı Kocaetürk turnuva ile ilgili bilgiler vererek, “Bu yıl ikinci kez turnuvamız lig usulü yapılacak ve takımların daha fazla maç yapması sağlanacak.  12 takımımızın katıldığı turnuvada kura çekimini ise 7 Kasım’da The Ness Otel’de gerçekleştireceğiz” dedi.

 

SÜPER LİG GİBİ KURA ÇEKECEĞİZ

Konuşmasına devam eden Oktay Kocatürk şu ifadelere yer verdi: “Bizler 2004 yılında Kocaeli’de başladığımız organizasyona bu yıl itibari ile devam ediyoruz. Bizler iki dilime ayırdığımız futbol organizasyonumuzun ilkini mart nisan aylarında eleme sistemi le yaptık. Bu az maç olan bir sistem olduğu için geçen sene başladığımız lig sisteminin ikincisini yapacağız. 2018-2019 sezonu Çarşamba akşamı The Ness Otel’de kura çekimi yapacağız. Süper lig sistemi ile eş değer bir kura çekimi olacak.  Kocaeli’de yaşayan her katılımcının her şeyden nasiplenmesini istiyoruz. Haftaya Pazartesi günü ilk maçın startını vereceğiz.  Çok büyük projelerimiz var. Kaymakamımız ile oturduk, Vali Bey ile de görüşüp farklı projeleri hayata geçireceğiz.

 

SPORA DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bizim önceliğimiz şirketler arası futbol turnuvamız. Çarşamba günü kura Pazartesi günü de ligin başlangıcını yapacağız.  Bizim asıl amacımız insanları kaynaştırmak ileriye dönük adımlar atmak. Hepimiz bu çarkın içindeyiz herkesin bu işte payı var. Sporun hangi dalı olursa olsun destek olmaya devam edeceğiz. İlimiz spora aşık bir il. En üst düzeyde yer alıyoruz. 2018-2019 futbol sezonumuzun ikinci startını verip diğer açılışlarda sizlerle buluşmak istiyoruz.  Turnuva için sürpriz isimler ve yeni takımlarımız var. Onlar müdürleri izin verdi bu işe girdik diye düşünüyorlar onlarında bu ortamı görmesi lazım. Maçlarımız Yahya Kaptan Ferruh Duygu Tesislerinde haftada 6 maç üzerinden hafta içi oynanacak.”

 

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı