Haber
23 Ekim 2019 - Çarşamba 12:54
 
Türkkan: Mahkeme kararı haklılığımızı ortaya koydu
İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Gölcüklülerin yoğun tepkisini çeken Rüzgar Enerji Santralleri (RES) davasında çıkan karar sonrası konuştu. Türkkan, “Mahkeme kararı mücadelemizin haklılığını ortaya koydu” dedi
GÜNCEL Haberi
Türkkan: Mahkeme kararı haklılığımızı ortaya koydu

Gölcüklülerin yoğun tepkisini çeken Rüzgar Enerji Santralleri (RES) davasında karar açıklandı. Mahkeme Gölcük’e Rüzgar Enerji Santrali kurulamayacağı yönünde karar verdi. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada konuyu daha önce Meclis’e taşıdığını hatırlattı. Türkkan, mahkemede çıkan kararın, verilen mücadelenin haklılığını ortaya koyduğunu ifade etti.

 

KARAR AÇIKLANDI

 

Türkkan şunları söyledi: “Kocaeli Gölcük'te geçtiğimiz yıl Samanlı Dağları'na kurulması planlanan ve Gölcüklülerin yoğun tepkisini çeken rüzgâr enerjisi santralleri davasında karar açıklandı, mahkeme Gölcük'e rüzgâr enerjisi santrali kurulmayacağına dair karar verdi. Daha önce ben bu soruyu Sayın Enerji Bakanına tevdi ettiğimde Enerji Bakanı cevap vermek yerine topu Çevre Bakanlığına atmıştı.

 

KARŞI DURACAĞIZ

 

Görülen şu ki mahkemeden çıkan karar orada yaşayan köylülerimizin ve bizim haklılığımızı ortaya koydu. Karar temyize açık olsa da bundan sonraki süreci de izlemeye devam edeceğiz. Gölcük'teki o bölgede güzel havanın, tabiatımızın bozulmasına dün karşı durduğumuz gibi yarınlarda da karşı durmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı