Haber
09 Aralık 2017 - Cumartesi 11:34
 
Türkiye daha güçlü olmalı
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık kongre sürecini tamamlayan AK Parti İzmit ilçe teşkilatına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Dünyada son yaşananları değerlendiren Işık, ““Bizim Türkiye olarak çok daha güçlü olma zorunluluğumuz var” dedi
- Haberi
Türkiye daha güçlü olmalı

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık kongre sürecini tamamlayan AK Parti İzmit ilçe teşkilatına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başbakan Fikri Işık’ın ziyaretinde AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. Ziyarette konuşan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, “İzmit’te bakanımız bize çok değer kattı. Sayın bakanımızı ağırlamaktan onur duyuyoruz” dedi. Ayaz’ın ardından konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, , “Üç kademede de kongrelerimize genel merkezimizden katılım oldu. Bu coşku en ufak bir sorun olmayacağının işaretiydi. Bu ekiple beraber 2019’a hızlı bir hazırlık aşamasına gireceğiz. Hasan beyin enerjisine inanıyorum. Önümüzdeki süreç hayırlara vesile olsun” değerlendirmesinde bulundu. 

 

TRUMP’IN SORUMSUZCA İFADESİ
Ceyhan’ın ardından konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Arkadaşlarımıza görevleri hayırlı olsun. Başarılar diliyorum. Dünya bir gerilim dönemine girdi. Pek çok bölgede sıkıntılar var. Dünya’da huzur ve sükûnet hakim olur düşüncesinden gittikçe uzaklaşıyoruz. Irkçı, İslam karşıtı partilerin yükselişte olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Popülist söylemler dünyayı tehdit ediyor. En son ABD Başkanı Trump’ın sorumsuzca ifadesi buna örnektir. İsrail lobisinin sıkıştırarak ABD Başkanına böyle bir karar aldırdığını düşünüyorum. Bu karar bölgemizde ciddi bir gerilime yol açıyor. Bu olay birçok merkezde protestolar oldu” dedi.

 

“GÜÇLÜ OLMA ZORUNLULUĞUMUZ VAR”
“Bizim Türkiye olarak çok daha güçlü olma zorunluluğumuz var” diyen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık sözlerini, “ Duruşumuzu sergilemek bizim için milli bir görevdir. Türkiye’nin gücü AK Parti’nin birlik ve beraberliğiyle ortaya çıkıyor. Teşkilatlarımız birlik ve beraberliğimizin somutlaştığı alanlarımızdır. Teşkilatımız ne kadar güçlü olursa halkımızla partimiz arasındaki köprü de o kadar sağlam olur. Teşkilat ziyaretini özellikle önemsedim” ifadeleriyle sonlandırdı. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı