Haber
12 Eylül 2017 - Salı 14:29
 
TÜRGEV’e var Vatandaşa yok
Uzun yıllardır mahallelerine doğalgaz hizmeti verilmesi için bekleyen Kabaoğlu Mahallesi sakinleri isyanda. Bölgede, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve TÜRGEV’e devredilen yurt binasına doğalgaz hattı çekiliyor ancak Kabaoğlu sakinlerinin sesini kimse duymuyor
YEREL Haberi
TÜRGEV’e var  Vatandaşa yok

YILLARDIR BEKLİYORLAR

İzmit şehir merkezi ve Kocaeli Üniversitesi arasında kalan Kabaoğlu Mahallesi, uzun yıllardır doğalgaz bekliyor. Yetkililere defalarca başvuru yapan Kabaoğlu Mahallesi Muhtarı Ali Akbaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve TÜRGEV’e devredilen yeni yurt binasına doğalgaz götürüldüğünü belirterek kendilerinin yıllardır beklentisine bir cevap gelmemesinden şikayet etti.

“TOZU TOPRAĞI BİZ SOLUYORUZ”

Muhtar Ali Akbaş, “Bakınız TÜRGEV’e yapılan yurt inşaatı yüzünden her taraf savaş alanına döndü. Anayol yarılıyor, doğalgaz boru hattı çekiliyor. Kabaoğlu Mahallesi halkı, yani yaklaşık 200 hane yıllardır bekliyoruz. Bize iki kamyon asfaltı çok görenler. Gece gündüz çalışarak yurdun yolunu asfaltlayabiliyor. Tozu toprağı iki yıldır biz soluyoruz. Bu mudur hizmet etmek” diye konuştu.

“BİZE GELİNCE TIK YOK”

Kartepe’nin en üst noktasındaki otellere doğalgaz çekildiğini ifade eden Akbaş, “Bize gelince tık yok. İZGAZ diyor ki ‘İleriki yıllarda gaz verilecek’. İleriki yıllardan kasıt; 50 yıl mı, 100 yıl mı? Ormandan odun alma hakkımız yok. Dünya Bankası’na komşuyuz, üniversiteye komşuyuz ama bize doğalgaz yok. Kabaoğlu sakinleri nerenin vatandaşı?” diyerek tepkisini dile getirdi.

Sebahattin AYDIN

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı